Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Zimná príprava žien

ilustračný obrázok

Pre ženy Spartaka Myjava začína jarná časť II. ligy v nedeľu 10. apríla domácim zápasom s FC Union Nové Zámky.
Pred vstupom do tejto fázy súťaže zhodnotil tréner žien zimnú prípravu...

Zimná príprava žien začala 19. 12. 2010 Medzinárodným halovým turnajom v Uherském Brodě pod názvom Pepsi Cup za účasti viacerých prvoligových a druholigových družstiev z Čiech. Myjavské ženy odohrali kvalitné stretnutia a po postupe z najsilnejšej skupiny prehrali s družstvom žien Přerova najtesnejším rozdielom 2:1, čo ich odsunulo na celkové siedme miesto v turnaji.

Po tomto turnaji nasledovala ďalšia fáza prípravy a to tréningami v Mestskej športovej hale. Chcem sa poďakovať vedeniu Futbalového oddielu a Mestu Myjava za vytvorené podmienky na trénovanie, keď sme trénovali 3 x v týždni a pripravovali sme sa na ďalší Medzinárodný halový turnaj pod názvom Myjava Women s Cup. Na tomto turnaji sme neprehrali ani jedno zo svojich stretnutí a obsadili celkovo 3. miesto. Za zmienku ešte stojí, že na tomto turnaji sme mali zastúpenie aj v individuálnych oceneniach, keď najlepšou strelkyňou turnaja sa stala Zdenka Horešová a najlepšou brankárkou turnaja bola vyhlásená Kristína Bažíková.

Príprava ďalej pokračovala v domácich podmienkach v Mestskej športovej hale a prípravou na ďalší z Medzinárodných turnajov v Hodoníne 19. 2. 2011 pod názvom Hodonín Cup , kde sme opäť odohrali kvalitné stretnutia s jedným prvoligovým a viacerými druholigovým družstvami zo Slovenska a Čiech. Obsadili sme celkovo 4. miesto, keď o umiestnení na treťom a štvrtom mieste v turnaji rozhodlo dosiahnuté skóre. Turnaj sme absolovali bez viacerých opôr družstva, ktoré si doliečovali zranenia a tak dostali príležitosť hrať aj dievčatá, ktoré si zahrajú menej v Majstrovských stretnutiach II. ligy žien.

Druhú fázu zimnej prípravy sme začali po skončení halových turnajov na umelej tráve v Myjave tréningovými jednotkami 3 x v týždni. Prvou vážnou previerkou pred jarnou časťou ligy bol prípravný zápas s kvalitným súperom 1. FC Slovácko, keď trénerka Slovácka prišla na Myjavu s viacerými reprezentantkami Českej republiky. Prehrali sme vysokým rozdielom a stretnutie nám ukázalo na čo sa treba zamerať v tréningových procesoch. Druhé prípravné stretnutie sme odohrali znova na umelej tráve v Myjave s družstvom Březůvek , ktoré sme vyhrali 7:0.

Posledné prípravné stretnutie sme odohrali s družstvom FC Nesyt Hodonín, ktoré sme prehrali v pomere 1:4, aj keď treba spomenúť, že na toto prípravné stretnutie sme nastúpili iba s desiatimi hráčkami do pola, keď viacero z hráčok bolo chorých. Po odohratí prípravných stretnutí bola príprava zameraná na riešenie štandardných situácií a pomerne veľa času sme venovali v tréningoch streľbe z rôznych vzdialeností a hernému prejavu družstva.


Strelkyne gólov v turnajoch a prípravných stretnutiach:
Horešová (11), Pagáčová (3), Pszotová, Tomková, Sadáková, Vachulová, Kovárová.

KÁDER DRUŽSTVA:
Káder družstva ostal pred jarnou časťou ligy nezmenený, do družstva žien navyše prišla Katarína Pagáčová z Brezovej pod Bradlom.
Brankárky: Kristína Bažíková, Gabriela Beňová
Hráčky v poli: Lucia Dugová, Linda Kosová, Adriana Kostrová, Simona Tomková, Kristína Pszotová, Erika Kovárová, Zdenka Horešová, Dana Sadáková, Marika Vachulová, Henrieta Boorová, Katarína Pagáčová, Katarína Kučerová, Monika Klasovitá, Martina Zvončeková
Dlhodobo zranenené: Iveta Neveďalová, Zdenka Krutá, Sabína Krchnavá.
Tréner: Peter Klement
Asistent trénera: Iveta Neveďalová
Vedúca družstva: Emília Dobrucká


"Dievčatám prajem do jarnej časti, aby podávali vyrovnané výkony a vyhýbali sa im zranenia.
Základným cieľom je hrať pekný kombinačný futbal s množstvom herných variantov a gólových nielen šancí, ale ich premieňanie. Na to je družstvo žien pripravované v tréningoch a k tomu smeruje aj minimálne umiestnenie v strede tabuľky a vyššie.
Všetko ostatné je môj osobný neúspech a dôvod na sebareflexiu v spätnej väzbe ďalšieho pôsobenia v družstve žien Myjavy."

autor: tréner žien P. Klement

Zaroveň Vás pozývame na prvé jarné kolo družstva žien Myjavy, ktoré sa uskutoční v nedeľu 10. 4. 2011 o 15.00 hod. na umelej tráve v Myjave.
Súperkami domácich budú ženy z FC Union Nové Zámky.