Ženy: 10. kolo

10. kolo - ženy (10. 4. 2011) :
TJ Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 0:8 (0:5)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pszotová, Vachulová, Horešová, Kovárová (76. min. Kučerová), Sadáková, Boorová, Zvončeková (81. min. Klasovitá).

Stretnutie sme nezačali dobre, keď už v 5. minúte sme inkasovali gól na 0:1 po hrubej chybe v obrane a zlom odkope do stredu obrany. Následne sa hra striedala z jednej strany na druhú, keď potom v 9. minúte súper dáva ďalší gól na 0:2. Ani po tomto góle dievčatá nesklonili hlavy a postupným prechodom sme sa dostali pred súperovu bránku, no obrana hostí fungovala bezchybne. Súper nás znova potrestal v 15. minúte, keď voľná hráčka hostí upravila stav stretnutia na 0:3. Myjavské ženy nechávali príliš často súperovi príležitosti na veľmi rýchle a nebezpečné protiútoky, z čoho vyústil gól na 0:4. Bolo to v 30. minúte znova po hrubej chybe v obrannej činnosti domáceho družstva a nepokrytí súperovej útočníčky. Do polčasu pridal súper ešte jeden gól, keď v 33. min. upravuje na polčasových 0:5. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním streliť súperovi gól, keď sa hra opäť striedala z jednej strany na druhú. Súper však udrel v 57. minúte znova po hrubej chybe v domácej obrane a upravil tak stav stretnutia už na 0:6. Do záverečného hvizdu nám súper strelil ešte dva góly: postupne v 65. minúte na 0:7 a v 69. min. na konečných 0:8.

Dievčatám z Nových Zámkov gratulujem k výhre aj k predvedenej hre a naopak nám toto stretnutie ukázalo na čom treba popracovať a neustále sa zlepšovať.

autor: tréner žien P. Klement