Ženy: 13. kolo

13. kolo - ženy (30. 4. 2011) :
FK Dúbravka - TJ Spartak Myjava 6:1 (3:1)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pszotová, Kosová, Horešová, Kovárová, Zvončeková, Vachulová (45 min. Kučerová), Boorová.

Stretnutie sme začali veľmi dobre, keď už v 2. minúte ohrozila domácu bránku strelou s trestného kopu Horešová. V 3. minúte dostáva dlhú loptu Boorová, prihrávkou nájde voľnú Horešovú a tá strelou do horného rohu bránky otvára stav stretnutia na 0:1. Po tomto góle domáce hráčky pridali na iniciatíve, z čoho vyplynul vyrovnávajúci gól v 6. minúte po našej chybe v obrane. V 12. minúte súper zachytáva chybnú rozohrávku v strede ihriska, keď zle prihrávala Zvončeková, rýchlym protiútokom sa dostáva do otvorenej obrany voľná hráčka domácich Raučinová, dáva svoj druhý gól v tomto stretnutí a upravuje stav stretnutia na 2:1. V 31. minúte dostáva loptu pred pokutové územie domácich Boorová, pokúša sa prehodiť vybiehajúcu brankárku domácich, no tá loptu chytá. V 35. minúte trestný kop Horešovej spoza pokutového územia domácich končí vedľa bránky domácich. Následne po protiútoku domácich strieľa hráčka Horváthová gól a upravuje stav stretnutia už na 3:1.
Do druhého polčasu som dievčatá upozornil na osobné bránenie domácich hráčok a aktívnejšie napádanie pri rozohrávkach súpera, čo dievčatá neplnili a súper nás potrestal v 48. a 49. min ďalšími gólmi v našej bránke. Domácimi hráčkami Horváthovou a Horňákovou upravujú stav stretnutia na 4:1 resp. 5:1. Následne sa hra striedala z jednej strany na druhú, ale súper si vypracoval viac gólových príležitostí po rohových kopoch a trestných kopoch, ktoré pochytala brankárka Bažíková, alebo streli smerovali vedľa našej bránky. V 65. minúte domáce hráčky zvyšujú stav stretnutia na konečných 6:1, keď strelou z pravej strany dáva svoj tretí gól v stretnutí výborne hrajúca hráčka domácich Horváthová. V 70. min. sa zranila obrankyňa Dugová a stretnutie sme dohrávali desiati, nakoľko som mal v stretnutí len jednu hráčku a brankárku pripravené do stretnutia.

Dúfam, že v ďalšom domácom stretnutí ktoré odohráme v nedeľu 8. 5. 2011 o 15:30 hod. na domácom ihrisku so súperom Termál Diakovce, sa vyvarujeme hrubých chýb a dievčatá pristúpia k stretnutie zodpovednejšie ako v majstrovskom stretnutí s FK Dúbravka.

autor: tréner žien P. Klement