Ženy: 16. kolo

16. kolo - ženy (22. 5. 2011) :
FC Čaka - TJ Spartak Myjava 0:2 (0:1)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pszotová (Pagáčová), Kovárová, Horešová, Kučerová, Sadáková, Hucovičová, Zvončeková.

Stretnutie sme začali aktívne, keď už v 2. minúte Zvončeková prízemnou prihrávkou do behu dáva Horešovej, tá postupuje k pokutovému územiu domácich a tvrdá strela končí tesne vedľa domácej bránky. V 5. minúte sa dostali do gólovej príležitosti domáce hráčky, keď strelu spoza pokutového územia chytá myjavská brankárka. V 10. minúte prihráva Horešová loptu Zvončekovej, tá si ju posúva do behu, domáca obrana však loptu včas odkopáva. V 12. minúte Kovárová potiahne loptu stredom ihriska, prihráva do behu Zvončekovej, tá spätnou prihrávkou nájde voľnú Horešovú, ktorá bez prípravy strieľa do domácej brankárky. V 15. minúte znovu výborne hrajúca Horešová prudkou strelou spoza pokutového územia strieľa do domácej brankárky, ktorá len s námahou strelu vyráža do brvna a domáca obrana odrazenú loptu odkopáva mimo pokutového územia. V 22. minúte centrovanú loptu z trestného kopu ktorý zahrala Horešová, tesne hlavou míňa stopérka Kostrová. Prišla však 35. minúta, Horešová potiahla loptu stredom ihriska, prihrala do pokutového územia voľnej Zvončekovej, ktorá strelou do opačného rohu domácej bránky dala úvodný gól stretnutia na 0:1.
Druhý polčas sme začali opäť aktívnou hrou, keď kapitánka Horešová tvrdou strelou spoza pokutového územia strieľa do brvna domácej bránky. V 50. minúte Kovárová zo stredu ihriska strelou po výške ohrozila domácu brankárku, keď pred ňou lopta nebezpečne skočila a odrazila sa nad bránku. V 53. minúte prišla najväčšia šanca domácich na vyrovnanie, keď lopta po trestnom kope domácich vypadne dobre chytajúcej brankárke Bažíkovej, k lopte sa dostáva domáca hráčka, no jej dorážka končí vedľa bránky, keď loptu stihla vytesniť brankárka Bažíková. Následne sa hra striedala z jednej strany na druhú s množstvom nepresností no v 85. minúte sa dostáva k odrazenej lopte výborne hrajúca kapitánka Horešová a tá prízemnou strelou upravuje na konečných 0:2.

autor: tréner žien P. Klement