Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 17. kolo

ilustračný obrázok

17. kolo - ženy (28. 5. 2011) :
FKM Karlova Ves - TJ Spartak Myjava 0:4 (0:1)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová, Kostrová, Kosová, Tomková, Sadáková, Kovárová, Horešová, Kučerová, Hucovičová, Zvončeková.
Striedali: Pagáčová, Klasovitá

I keď domáce nastúpili na stretnutie len s desiatimi hráčkami, na ich výkone to nebolo vôbec poznať, aj keď treba poznamenať, že prvý polčas sa niesol v znamení nepresných rozohrávok a množstva nepresností na oboch stranách.

Až v 8. minúte Kovárová peknou prihrávkou ponad celú domácu obranu nachádza Horešovú, ktorá strieľa priamo do domácej brankárky. Hneď o minútu neskôr kapitánka Horešová prejde slalomom cez domácu obranu, keď už aj brankárka bola prekonaná, jej strela končí na tyčke domácej bránky a odrazenú loptu domáca obrana odkopáva. Následne sa hra striedala z jednej strany na druhú s množstvom nepresností, no v 29. minúte Horešová potiahla loptu do pokutového územia nepodarená strela prejde popri bránke, lopta sa dostane k neobsadenej Zvončekovej a tá do opačného rohu domácej bránky strelou upravuje stav stretnutia na 0:1. Do konca prvého polčasu sa nič vážnejšieho neudialo, preto skončil v náš prospech.
Po dôslednom dohovore cez polčasovú prestávku Myjavské ženy nastúpili ako vymenené, keď sa prezentovali výbornou aktívnou hrou a presnými prihrávkami cez kraj ihriska. Hneď v 48. minúte Kovárová postupuje stredom ihriska pred pokutové územie domácich, no jej strela končí tesne nad domácu bránku. Následne v 49. minúte stopérka Kostrová krásnym slalomom od polovice ihriska sa dostáva pred pokutové územiu domácich a jej strela končí tesne nad bránkou domácich. V 50. minúte pred pokutovým územím domácich dostáva prihrávku Kučerová, jej zblokovaná strela sa dostane k Hucovičovej, ktorá po dôraze v súboji s domácou obranou strieľa gól na 0:2. V 52. minúte dostáva po pravom krídle prihrávku Zvončeková, loptu potiahne do pokutového územia a jej strieľaný center domáca obrana odkopáva. V 54. minúte Horešová potiahne loptu pred pokutové územie domácich, no jej strela končí tesne nad domácu bránku. V 55. min. predviedla svoje brankárske kvality brankárka Bažíková, ktorá chytila trestný kop domácich hráčok. V 60. minúte Zvončeková prízemnou prihrávkou nájde voľnú Kovárovú, jej strela končí vedľa domácej bránky. V 61. minúte Dugová nakopnutou loptou pred pokutové územie domácich a nedorozumení domácej obrany a domácej brankárky nájde Horešovú, ktorá ponad domácu brankárku strieľa gól na 0:3. Po tomto góle dostali šancu v stretnutí aj náhradné hráčky Pagáčová a Klasovitá, keď dobre hrajúca Zvončeková prešla hrať do zálohy a na ihrisku sa až do 85. minúte nič vážnejšieho neudialo. V 85. minúte korunovala svoj výborný výkon v tomto stretnutí kapitánka Horešová, keď strelou spoza pokutového územia upravila stav stretnutia na konečných 0:4.

Myjavským ženám ďakujem za predvedený výkon najmä v zlepšenom druhom polčase a nebyť nepresného prvého polčasu, mohlo stretnutie skončiť aj vyšším rozdielom skóre.

autor: tréner žien P. Klement