Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 1. kolo

ilustračný obrázok

1. kolo - ženy (20. 8. 2011) :
Spartak Myjava - FC Čaka 8:0 (5:0)


Zostava Myjavy :
Bažíková (60' Pekníková), Dugová, Tomková, Kostrová, Pszotová, Kovárová (75' Švancara K.), Kosová, Horešová, Hucovičová (45' Pagáčová), Neveďalová (62' Beňová), Zvončeková.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Zápas sa odohral na umelej tráve, kde družstvo odtrénovalo celú letnú prípravu . Na tento zápas sme sa pripravovali ako na prvé vystúpenie v novom zložení s novým trénerom. Dievčatá boli na zápas výborne pripravené a do zápasu sme išli s rešpektom. Hra bez def. záložníčky sa dohodla až pri rozcvičení, keď sme podľa zápisu zistili, že súperkám neprišli všetky hráčky a nastúpili len v 9-tich. Preto sa dala hrať útočná a začali sme si vytvárať šance. V 7' vystrelila Horešová na 1:0, v 10' Horešová uvoľnila Kosovú a bolo 2:0, v 16' Hucovičová pekne pripravila šancu Kosovej a viedli sme 3:0. V 34' pokutový kop premenila na 4:0 Neveďalová a v 45' po akcii Pzsotová – Horešová – zakončila strelou hlavou Neveďalová na polčasových 5:0.
V 53' sa vydala na výlet Kostrová a po peknom sóle upravila na 6:0. Horešová si v 62' pripravila loptu na pravačku a krížnou strelou k tyči upravila na 7:0. V 75' svojim hattrickom Kosová zakončila na 8:0. Tento priebeh nám umožnil vystriedať 3 hráčky a brankárku ( Malinová po 5 tréningoch nastúpila v MZ). Hráčky plnili pokyny z prípravy i keď pri takom to výsledku, to ťahalo dopredu všetky. Hrali sme s chuťou a len vďaka tomu, že brankárka hostí vychytala cca 5 gólových šancí sa už skóre nemenilo.

Na súperkách bolo veľmi sympatické, že sa v horúcom počasí nevzdali a hrali až do konca – neodstúpili prostredníctvom zranenia (fingovaného) z hry a ak sa dostali do šance tak boli nebezpečné. Za prvý MZ chválim všetky hráčky . Premiéru mala aj nová vedúca Janka Tomičová, ktorá od prípravy, či zápisu zvládla svoj prvý zápas výborne.