Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 3. kolo

ilustračný obrázok

3. kolo - ženy (4. 9. 2011) :
Spartak Myjava - Lady Team Bratislava 1:2 (0:1)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová (55' Pagáčová), Tomková, Kostrová, Pszotová, Kovárová, Kosová, Horešová, Zvončeková (75' Klasovitá), Neveďalová, Krchnavá (87' Kučerová).

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Zápas sa odohral na umelej tráve, kde družstvo trénuje. Vyšli sme v ústrety hostkám, ktoré žiadali preložiť zápas zo soboty na nedeľu.

Na zápas sme sa pripravovali ako na prvé vystúpenie proti vyspelému družstvu a v prvých minútach si súperky vynútili rešpekt a vyvinuli tlak na našu bránu. Postupne sme hru vyrovnávali a dostávali sa aj do šancí. 15' Krchnavá – tesne vedľa brány, 16' Krchnavá, 22' Horešová zasa na Krchnavú, ale gól sme nedali. Získali sme stred a zdalo sa, že sa nám podarí dať gól. Hráčky sa vrhli do útoku, ale bohužiaľ aj stopérky a tak súperkam stačilo v 23' prehodiť naše vysoko hrajúce stopérky a Bážiková bola aj keď vybehla prehodená 0:1. Peknú futbalovú akciu vytvorili v 35' Krchnavá – Horešová – Neveďalová ale bez gólu, tak ako Krchnavá v 38' nastrelila tyč. Dievčatá hrali zakríknuto, bojazlivo a vytratila sa bojovnosť.
V 67. min mali súperky priamy kop 1m pred 16-kou, ale skúsená hráčka Bažíkovú z uhla obstrelila a dala na 0:2. Po tomto góle dievčatá išli psychicky ešte viac dole a v 90. min po faule na Kosovú, Neveďalová z penalty znížila na 1:2. O to viac mrzel nájazd Krchnavej, ktorá išla sama na bránu a nedala.

Kladom bolo, že sa dievčatá snažili hrať v horúcom počasí útočný futbal, ale hore dole sme dlho nevydržali. Zápory zápasu: Dievčatá hrali v kŕči, veľa sólovali, bolo málo prihrávok presných a veľa nepresných , stratila sa bojovnosť, dievčatá sa na zápas zle pripravili čo sa týka psychiky a ale hlavne odpočinkom. Nevyužité šance mohli zmeniť priebeh zápasu ako aj zdvihnúť sebavedomie a určite by sa vrátila aj bojovnosť, ktorou sme boli vyzbrojené v minulých dvoch kolách.