Ženy: 6. kolo

6. kolo - ženy (25. 9. 2011) :
ŠK Selce - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Bažíková, Dugová (70' Kučerová), Tomková, Kostrová, Pszotová, Zvončeková (55' Sadáková) (80' Čameková), Kosová (60' Pagáčová), Horešová, Neveďalová, Krchnavá, Hucovičová (50' Kovárová).

Zápas sa odohral na hlavnom prírodnom ihrisku v Radvani. Pre nás iný terén, hrali sme na pôde 1. družstva v tabuľke - bývalého účastníka I. ligy. Na zápas sme sa pripravovali s hrou s defenzívnym pojatím s čiarou napadnutia polkruh ihriska, s úlohou bránenia všetkými hráčkami na vlastnej polovici.
10. minút sa hralo od 16-ky po 16-ku. V 15. a 17. min. zastavili Krchnavú pre údajný ofsajd. Naopak sme prežili gólovú šancu súperiek v 18. min., ktorú bravúrne zlikvidovala Bažíková. Nevyužili sme šance rýchlych protiútokov: 21. min. Kosová – Krchnavá, 26. min.Kosová – Hucovičová . Od 33. min. nás domáce zovreli a každý ich útok bol nebezpečný. V 43. min. vytiahla Bažíková zázračný zákrok a to nás v I. polčase zachránilo (0:0).
Tak ako domáce tlakom skončili 1. polčas, v druhom polčase v tlaku pokračovali. V 51. min. ešte Bažíková zachránila a išli sme do rýchleho protiútoku, ale zabudli sme na RN a súperky nám dali 1. gól na 1:0 (dovolili sme domácej hráčke ísť na Bažíkovú úplne samú). Domáce hráčky stupňovali tlak a my sme robili stále viac a viac chýb. Ubúdali nám sily a dopúšťali sme sa aj veľa faulov. Hráčky odchádzali kondične a mimo vynúteného striedania Sadákovej, ktorá bola na ihrisku sotva 25 min (zranenie) sme striedali 4 unavené hráčky. Viacero dievčat nezvládlo hru od 16 po 16 – RP domácich a osobné súboje. Dievčatá sa snažili plniť obranné úlohy, dobre vystupovali, zdvojovali sa, ale bohužiaľ sme sa v letnej príprave venovali viac v zohrávaniu hráčok ako KP. Pri hre proti silnejšiemu súperovi je to poznať. Odmenou za bojovnosť nám bol priamy kop v 90. min., keď si Horešová vzala zodpovednosť na seba a presnou delovkou prepálila všetko, čo je stálo v ceste – múr aj brankárku domácich 1:1.

Kladom zápasu bolo, že sa dievčatá snažili plniť obranné úlohy, bojovali a kolektívnou hrou uhrali na ihrisku 1. družstva remízu a cenný bod. Výborne zachytala Bažíková. Zápory: dievčatá hrali s veľkým rešpektom – boli ustráchané - zbavovali sa skoro lôpt, alebo sa púšťali do nepripravených útokov nepresnou rozohrávkou – kondične sme nevydržali (dlhá cesta v autobuse ai.). Zápas hodnotím veľmi dobre.