Ženy: 8. kolo

8. kolo - ženy (8. 10. 2011) :
OFK Dunajská Lužná - Spartak Myjava 2:1 (0:1)

Bažíková, Dugová (45' Pagáčová), Tomková, Kostrová, Pszotová (55' Sadáková), Zvončeková (87' Kučerová), Kosová, Horešová, Krchnavá, Hucovičová (85' Čameková).

Zápas sa odohral na ihrisku v Rovinke – prírodná tráva solídnej úrovne . Na zápas sme sa pripravovali ako na družstvo z 2. miesta v tabuľke. Hneď v 2. min. odobrala loptu Horešová, poslala ju na Hucovičovú, tej lopta unikla, ale Krchnavá toho využila a z poza obrankýň dala na 0:1. To nás upokojilo a domáce museli otvoriť hru – hrali so silným vetrom, ktorý im bol skôr prekážkou. Nám ale protivietor robil veľké problémy, nevedeli sme loptu odkopnúť za polovicu. V 16. min. pohrozili domáce prvý krát, ale Bažíková tvrdú strelu zneškodnila. V 40. min. Neveďalová poslala do šance Hucovičovú, ale uhrali sme z toho len aut blízko brány, z ktorého sme nevyťažili. Úlohy I. polčasu sme splnili a na viac sme dali gól.
V prestávke boli hráčky upozornené na hráčku č. 5, ktorá bola nebezpečná už predtým a ak má priestor tak to vie využiť, zdala sa neobratná – brániteľná, ale možno toto viedlo dievčatá, že ju neubránili a Halandová nám v 75. min. vzala nádej na víťazstvo - 1:1 a v 80´pri zdĺhavom ošetrovaní Krchnavej sme ju neubránili - 4 hráčky si obišla a dala na 2:1. Tým sa pre náš skončil nádejný zápas, pretože domáce do 75. min. neboli lepším tímom. Prehrali sme svojou neskúsenosťou (domáce mali v kádri ženy roč. nar. 1983 – 1991, len jednu 1994 ). My sme zatiaľ skoro najmladšie družstvo a tak nás vzostup ešte len čaká. Dievčatám nejde vytknúť bojovnosť, snahu a kondične sme pripravené, ale chýba psychická odolnosť a sebadôvera.

Klady zápasu: snažili sme sa plniť obranné úlohy, bojovali sme a dali sme gól. Zápory: dievčatá hrali s veľkým rešpektom – málo sme kombinovali – nepodržali loptu – ŠSI nemôžeme využiť, lebo ich pre nedostatok hráčok v tréningu nemôžeme nacvičovať. Zápas hodnotím veľmi dobre..