Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 9. kolo

ilustračný obrázok

9. kolo - ženy (15. 10. 2011) :
Spartak Myjava - Spartak Bánovce nad Bebravou 4:1 (4:1)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová (45' Pszotová), Tomková, Kostrová, Kovárová, Zvončeková (84' Beňová), Kosová (80' Kučerová), Horešová, Hucovičová (58' Pagáčová), Krchnavá, Neveďalová.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Zápas sa odohral na UT. Na zápas sme sa pripravovali starostlivo, po nevydarenom závere v D. Lužnej. Úloha I. polčasu bola jasná – maximálne sa sústrediť na začiatok a koniec polčasu a zbytočne neinkasovať. Súperky začali opatrne s vyčkávaním na svojej polovici s aktívnym bránením. Z tohto dôvodu sa nikto nevedel presadiť. Nasadili sme vysoké tempo, čo sa nám v závere zápasu nevyplatilo. V 8. min. sme zahrávali 2 rohové kopy a po nacvičenom nábehu KOSTROVÁ otvorila skóre na 1:0. V 12. min. veľmi dobrá spolupráca Krchnavá – Neveďalová – HOREŠOVÁ - 2:0. Vo vysokom tempe sme realizovali jeden rohový kop za druhým. V 15. minúte Krchnavá z brejku dala na Hucovičovú, tá nevolila priamy ťah na bránu, ale akciu spomalila. V 24. min. Krchnavá vybojovala loptu, poslala do šance Neveďalovú, ale ani jej sa nepodarilo šancu premeniť na gól. V 27. min. si výborne a presne zakombinovali : Horešová – Zvončeková –Neveďalová a KRCHNAVÁ - 3:0. V 32. minúte zasa využili rohový kop Hucovičová – Krchnavnavá potiahla loptu vo veľkej rýchlosti utiekla brániacej hráčke a skoro z rohu ihriska presne a prudko dala na zadnú nabiehajúcu hráčku NEVEĎALOVÚ - 4:0. Súperky boli zaskočené, ale nevzdávali sa. Využili chybu v obrane a po zaváhaní s vybehnutím Bažíkovej dali na 4:1.
Súperky v II. polčase zmenili rozostavenie – nechceli viac inkasovať - stiahli jednu útočníčku ako 5-tu záložníčku a to im vyšlo. Nedostávali sa síce s jednou útočníčkou do zakončenia, ale my sme si s touto taktikou nevedeli rady. Tak ako sme v I. polčase kombinovali – prihrávali si, rýchlymi výmenami lôpt sa dostavali do šanci a zakončenia - tak ako sme sa od 46. do 60. min. nevedeli rozbehať a nevedeli sme sa presadiť až do konca zápasu. Súperky nás osobne bránili - nekombinovali sme a ak áno tak nepresne, bojazlivo a obraz hry sa zmenil. Mimo 70. min., keď s chuťou hrajúca Kovárová poslala do gólovej šanci Krchnavú, ktorá nedala. Poklesla aktivita, nastúpila nervozita – nepresnosť. Striedania už nič nevyriešili.

Kladom zápasu bol výborný nástup – rozhodli sme zápas hneď v jeho začiatku. Zápory: II. polčas dievčatá nenastúpili do predchádzajúceho tempa – mali problémy s nepresnými prihrávkami – pod dojmom vysokého skóre sme sa viac púšťali do osobných súbojov a zabudli sme na kolektívne pojatie hry, ktoré nám v I. polčase prinieslo výbornú hru. Zdalo sa, že odchádzame aj kondične. Zápas hodnotím veľmi dobre.