Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 10. kolo

ilustračný obrázok

10. kolo - ženy (22. 10. 2011) :
Spartak Myjava - TJ Termál Diakovce 2:0 (0:0)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová, Kostrová, Kosová, Kovárová, Zvončeková, Horešová, Neveďalová, Sadáková (75' Pagáčová), Krchnavá, Hucovičová (65' Čameková).

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Zápas sa odohral na UT. Na stretnutie sme sa pripravili starostlivo a chceli potvrdiť dobrú formu. Škoda len, že nám chýbali hráčky zo základu Pszotová, Tomková a nakoniec sme nemali ani lavičku.
Od začiatku sa javil zápas veľmi vyrovnaný a vyzeralo to tak, že kto dá gól vyhrá. V 8' dala Horešová dobrú prihrávku Sadákovej, ale hráčka namiesto postupu na bránu volila zasekávačku – tým sa akcia po strate lopty skončila. V 15' sme zahrali rohový kop, síce na dvakrát, ale pri mohla Sadáková skórovať. Zahráila brankárka súperiek. V 19' výborne a presne vysunula Horešová Krchnavú, ale ani v gólovej šanci neuspela. Otvorili sme hru a mali sme dosť šancí na skórovanie. Nevieme ešte posúdiť do kedy máme plniť obranné úlohy - ak sa nám podarí ísť do tlaku zapájajú sa do útoku neuvážene aj obrankyne, stopérky a otvoria priestor. To sa stalo v 23', keď Kosová a Dugová opustili priestor a z rýchleho protiútoku súperky na tri prihrávky vystrelili do brvna a následnú dorážku našťastie zachytila Bažíková.
V II. polčase sme potrebovali vystriedať, ale nakoľko sme mali len 2 hráčky k dispozícii striedanie sme odkladali. V 57' Krchnavá bola pri postupe na bránu faulovaná a Neveďalová otvorila z penalty skóre na 1:0. V 59' sa presadila aj Krchnavá po individuálnej akcii a zvýšila na 2:0. Po tomto góle sme sa upokojili a aj keď súperky prevzali iniciatívu, my sme sa už vážnejšej chyby v novo poskladanej obrane nedopustili. Po striedaní Hucovičovej Čámekovou sme napádali už za polovicou a súperky lopty len nakopávali. Sadákovú nahradila Pagáčová. Je pravda, že sme od 65. min. neohrozili bránu súperiek, ale ťažko vydreté víťazstvo sme už nepustili.

Klady zápasu : Výborný nástup – novo zložená obrana pracovala dobre – hráčky si pomáhali. II. Polčas sme rozhodli gólmi a po vystriedaní aj dobrým bránením. Zápory: Hráčky si málo uvedomujú úlohy kolektívneho bránenia – nevieme ešte kombinovať osobnú obranu s blokovou – neviem brániť priestor a vytvárať zónovú obranu. Zápas hodnotím veľmi dobre.