Ženy: 11. kolo

11. kolo - ženy (29. 10. 2011) :
Spartak Myjava - Dynamo Orlové 3:0 (3:0)

Bažíková (80' Pekníková), Pszotová (70' Čameková), Kostrová, Tomková, Kovárová, Sadáková (45' Dugová), Kosová (60' Pagáčová), Horešová, Zvončeková, (80' Kučerová), Krchnavá, Neveďalová.

Zápas bol z psychologického hľadiska veľmi náročný – jednalo sa o 3. zápas doma a potvrdiť ho víťazstvom býva veľmi ťažké. V príprave sme na tento fakt upozorňovali a prijali sme pár opatrení. Nastali aj zmeny v zostave – nie zásadné, ale potrebné pre vývoj zápasu.
Od prvej minúty sme išli do útoku a do 7. min. sme 5 krát ohrozili bránu súperiek. V 15. min. sme ukázali peknú modernú futbalovú akciu: Pszotová – Sadáková – Horešová s centrom na Neveďalovú, ktorá hlavou zakončovala, len skvelá brankárka bola proti. V 20. min. sa hráčky prezentovali nacvičeným rohovým kopom a SADÁKOVÁ dala na 1:0. Hneď po zahratí súperiek a ziskom lopty , dokončila sólo po prihrávke Horešovej NEVEĎALOVÁ na 2:0. Po tomto góle sa súperky dali dohromady a na 20 minút ovládli hru. Mohli sme rozhodnúť Krchnavou po prihrávke Horešovej, ale šanca ostala nevyužitá, tak ako ďalšie, ktoré likvidovala brankárka súperiek. V 42. minúte sa peknou strelou spoza 16-ky presadila HOREŠOVÁ na 3:0.
Po polčase súperky znova prevzali iniciatívu, ale boli príliš nervózne v zakončení. Nám tento spôsob vyhovoval, pretože sme po zisku lopty vyrážali do rýchlych protiútokov, škoda len, že sme sa už nepresadili. Za najväčšiu považujem akciu Krchnavej – Horešovej a Neveďalovej zo 62. min., ale Neveďalová nepremenila, tak ako neskôr Krchnavá ,Horešová, či Zvončeková. Striedať sme chceli (mimo striedania v polčase) až po zvýšení náskoku. Keď sa ale už nedarilo dať gól, nechali sme hrať postupne všetky hráčky. Kosovú, ktorá bola po chorobe nahradila Pagáčová. Po chorobe bola aj Pszotová, tak ju nahradila Čameková a nakoniec ubehanú Zvončekovú nahradila Kučerová. Pekníková vystriedala Bažíkovú, ktorá bola už dosť premrznutá, nakoľko sa súperky už nedostávali do šancí. Hru sme vysunuli do stredu ihriska a tam sme súperkám od lopty odoberali.

Klady zápasu: Výborný nástup - novo zložená obrana pracovala dobre – hráčky si plnili úlohy a vzájomne sa doplňovali. Zápas sme rozhodli v I. polčase gólmi a dobrým bránením v II. polčase aj po vystriedaní. Hráčky predviedli výborný kolektívny výkon. Zápory: Hráčky si neuvedomujú, že rýchla prihrávka je lepšia, než dlhé držanie lopty a potom je prihrávka už nepresná. Zápas hodnotím výborne.