Ženy: 13. kolo

13. kolo - ženy (12. 11. 2011) :
DFK Láb - TJ Spartak Myjava 0:3 (0:1)

Bažíková (88' Pekníková), Kosová (83' Beňová), Kostrová, Tomková, Pszotová, Zvončeková (84' Kučerová), Horešová, Neveďalová, Pagáčová, (45' Čameková), Krchnavá, Hucovičová (65' Malinová).

Príprava na posledný a tak dôležitý zápas bola veľmi náročná a to pri umelom osvetlení na ÚT. Majstrovský zápas sa hral od 12.30 na prírodnej, nie veľmi kvalitnej tráve. Rovnako sme sa museli dostať z útlmu, po prehratom domácom zápase s Belušou. Problémy nastali aj pri zranení Dugovej a Kovárovej.
V prvej minúte sme po prvý krát ohrozili bránu domácich, no terén Krchnavej zabránil skórovať. Našťastie sme sa hneď po výkopu brankárky Zvončekovou dostali k šanci a Neveďalová dala na 0:1. Bránu súperiek sme potom ohrozili ešte v 3., 7. 23. a 27. minúte. Gól, ktorý sme vsietili hneď na začiatku nás neupokojil a navyše vyprovokoval domáce. Pohrozili sme síce z rohového kopu, ale ten sme nedotiahli do gólu. Individuálne šance mali Neveďalová, Krchnavá, Zvončeková a Horešová.
V 50. min. vystrelila Pszotová, no gól ešte nepadol. V 52. min. však Horešová pripravila šancu pre Neveďalovú a tá zvýšila na 0:2. Po tomto góle už sme mohli naplniť zámer, že v poslednom zápase nastúpia všetky hráčky prítomné na zápase (aj keď sme boli oslabené). V 75. min. si vymenili úlohy hráčky Horešová - Neveďalová a tá pripravila gólovú šancu Horešovej, ktorá upravila na konečných 0:3.

Kladom zápasu bolo, že sme splnili úlohu - 1. pol. bez inkasovaného gólu a čo najskôr dať gól. Hráčky sa v nezvyklej zostave a na im netypických hráčskych postoch snažili uhrať posledný zápas v náš prospech. Chválim prístup Kostrovej, že uprednostnila zápas pred osobnými oslavami a na vlastné náklady sa k zápasu dostavila. Záporom zápasu bolo, že hráčky zatiaľ nezvládajú hru - post na opačnú nohu (ťažko sa orientujú a chýbajú nám prvky HČJ - ovládanie lopty). Aj keď sa zlepšila hrá útočníčok, máme problémy si ujasniť ich úlohy - rozostavenie v ÚF a OF.