Ženy: 14. kolo

14. kolo - ženy (25. 3. 2012) :
FC Čaka - TJ Spartak Myjava 1:4 (0:0)

Bažíková, Kosová (Dugová), Kostrová, Tomková, Pszotová (Pagáčová), Sadáková, Zvončeková, Horešová, Kovárová (Čámeková, Malinová), Hucovičová, Neveďalová.

Príprava na prvý zápas jarnej časti bola poznačená neprítomnosťou trénera (choroba), ale as. trénera Neveďalová a ved. družstva Tomičová zvládli 3 tréningy a na MZ dievčatá pripraviť. Zápas sa hral od 11.00 h na prírodnej, nie veľmi kvalitnej tráve a my sme na tráve zatiaľ nehrali, čo bolo spolu s veľmi skorým vstávaním dievčat rušivým momentom. I keď domáce sú v tabuľke posledné, na ich hre to nebolo v 1 polčase vidno. Po 20-ich min. sme ale ovládli priestor aj hru a mali sme 5 gólových šancí (Zvončeková, Horešová, Neveďalová). Do konca prvého polčasu nepremenili šance Kovárová - Hucovičová a Neveďalová s Horešovou.
Súperky nezvládli hru dole vetrom a tak sme ich v druhom polčase zavreli na ich polovici, lebo nevedeli proti vetru prekopnúť ani polovicu. Striedali sme na PZ a v 52. minúte sa nám podarilo otvoriť skóre na 0:1 Kovárovou, po asistencii Neveďalovej. V 57. min si odvážne nabehla Kosová, ktorá bola faulovaná a Neveďalová z penalty dala na 0:2. V 60. minúte v zálohe dobre hrajúca Zvončeková prihrala Neveďalovej vyhrávali sme už 0:3. V 78. min. domáce z ľavej strany zahrávali priamy kop a strelkyňa trafila do šibenice. 1:3. Zdalo sa že sa v 80. minúte presadí aj Horešová, ale nastrelila len brvno, dorážkou však zvýšila opäť Neveďalová na konečných 1:4. Zvočeková mohla ešte zvýšiť 3. min. pred koncom, ale jej strela išla tesne nad. Zápas sme dohrali obojstranne bez kariet a bez hrubých faulov.

Kladom zápasu bolo, že sme po zlepšení v 2. polčase mohli vystriedať všetky náhradníčky (mimo Pekníkovej v bráne) a tým sa zvyšuje ich zápasová skúsenosť.
Zápory: Hráčky zatiaľ stále nezvládajú hru – post na opačnú nohu (ťažko sa orientujú a chýbajú nám prvky HČJ - ovládanie lopty). Problémy máme aj s plnením si hráčskych funkcií a v opúšťaní priestorov. Musíme docvičiť zahrávanie štandardných situácií. Aj keď to v hre s posledným nie je tak vidieť, ale Čámeková a Malinová – majú problémy aj s pravidlami futbalu (ofsajd, aut, výber miesta).