Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 15. kolo

ilustračný obrázok

15. kolo - ženy (31. 3. 2012) :
TJ Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 4:0 (2:0)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová, Kosová, Tomková, Pszotová, Sadáková, Zvončeková, Horešová, Kovárová (Malinová), Hucovičová (Pagáčová), Neveďalová.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Mysleli sme si, že v prvom domácom zápase hranom na UT nastúpime vo víťaznej zostave, ale zranenia a choroby upravili zostavu do takej podoby, v akej sme nastúpili. Hrali sme bez náhradnej brankárky a len s dvoma náhradníčkami. Dnešný zápas čo sa týka počasia sa veľmi podobal zápasu v Čake a k silnému vetru pribudol aj chlad a dážď. Súperky nemali brankárku, ale hráčka Fischerová zachytala výborne.

V prvej minúte Horešová z 2 m prekopla prázdnu bránu, v 3. min. nepremenila šancu Neveďalová a do 15. minúty sme mali ešte 4 gólové šance. V 16. minúte sa hráčkam Neveďalovej a Hucovičovej podarilo dostať loptu do brány a otvoriť skóre na 1:0. V 17. minúte sme museli pre zranenie vystriedať a ostala nám len jedna náhradníčka. V 27. minúte Neveďalová zvýšila na 2:0. Týmto gólom sme sa mali upokojiť, ale opak bol pravdou. Hrali sme nekompaktne, zbavovali sa lôpt, málo sme si prihrávali - podľahli sme vetru, počasiu a hre súperiek. Krátke prihrávky boli nepresné a dlhé nenašli spoluhráčku.
Po prestávke sme hru zlepšili, ale nevedeli sme sa presadiť, ani vyloženými šancami: Hucovičová, Zvončeková, Neveďalová, Horešová... V 60. minúte ubehanú Hucovičovú nahradila Pagáčová, ktorá hrala nezvyčajne ľavú záložníčku a Malinová sa posunula dopredu. V 61. minúte Neveďalová nepremenila ďaľšiu šancu, ale v 63. minúte sa konečne krížnou strelou presadila Horešová na 3:0. (Dúfam, že jej to pomôže dostať sa do streleckej pohody). V 78. minúte z 20 m krásnou strelou upravila Neveďalová na 4:0. Po tomto góle sa už len dohrávalo a v studenom počasí dievčatá hrdinsky bojovali s počasím ako aj únavou. Na striedanie sme hráčky nemali. Zápas sme dohrali obojstranne bez kariet a bez hrubých faulov i keď sme v 20. min. prišli o Kovárovú - počkáme na lekárske posúdenie.

Kladom zápasu bolo, že sme získali ďalšie body a môžeme potvrdiť 3 miesto. Po analýze v polčase došlo k zlepšeniu - hráčky si pasivitu, nedôslednosť a málo bojovnosti uvedomili a to je kladom. Tomková splnila ako jediná kritérium výborného hodnotenia.
Zápory: hráčky sa zatiaľ nevedia namotivovať na obrazne slabšie súperky a hra je rozhodená - hráčky nekomunikujú a tým sa dopúšťajú veľa nepresností.
Zápas hodnotím veľmi dobre.