Ženy: 16. kolo

16. kolo - ženy (8. 4. 2012) :
Lady Team Bratislava "B" - TJ Spartak Myjava 0:2 (0:2)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pszotová, Sadáková (70' Pagáčová), Kosová, Zvončeková, Horešová, Hucovičová (55' Malinová), Neveďalová.

Zápas sa odohral na prírodnej tráve, preto sme trénovali vo štvrtok na oblúku nášho ihriska. Vedeli sme, že sa hrajú ďalšie zápasy, ktoré môžu upraviť tabuľku – na zápas sme pripravili aj z tohto hľadiska.

Do 15. minúty bola hra vyrovnaná - hrali sme s vetrom, ale nedokázali sme túto výhodou využiť. V 10. minúte domáce zahrali malú domov, ale rozohranie NPK z 8 m sme nezvládli (ani sme to ešte nenacvičovali). Prvá strela od nás prišla v 17. minúte. V 19. minúte Horešová posunula Neveďalovej a tá po úniku na bránu dala na 0:1. V 21. minúte ohrozila bránu Horešová z priameho kopu (25 m) .V 32. minúte zabránila vyrovnaniu Bažiková vynikajúcim zákrokom. V 37. minúte sa nám podarila rýchla kombinácia: Pszotová – Zvončeková – Hucovičová a tá zvýšila na 0:2.

V II. polčase sme síce hrali proti vetru, ale domáce vsadili všetko na útok a nám sa otváral priestor na rýchle protiútoky. Napr. v 48. minúte: Horešová – Neveďalová – Sadáková, ktorá sa ocitla v gólovej šanci sama pred bránou, loptu však podbehla. V 53. minúte tá istá situácia, ale sama pred bránou sa ocitla Hucovičová. A v 55. min. sme zasa Hucovičovou nepremenili gólovú šancu navlas podobnú tým predchádzajúcim. (výborne založený rýchly protiútok: Horešová – Neveďalová). V 55. min. Hucovičovú vystriedala Malinová, ktorá sa dostala hneď po nástupe do šance, no nezakončila . V 65. minúte rozohrala Kosová na Neveďalovú, ktorá pripravila gólovú šancu Zvončekovej, ale zasa sa nepodarilo gólovú šancu premeniť. Po tejto situácii, ako keby sme si mysleli, že už nebudeme skórovať, sme hrali zle. Domáce využívali náš výpadok k útokom, ktoré boli stále viac a viac nebezpečné. Výmenou Pagáčovej za Sadákovú v 70. min. sme chceli posilniť obrannú fázu. Dievčatá sa stiahli - hrali sme len na jednu typickú útočníčku, Neveďalová sa pripojila s Kosovou do zálohy a hrali sme 4-5-1. Bažíková v 75. min. výborným zásahom po úniku domácej hráčky zabránila gólu a v 80. min. stála zoči-voči útočníčke znova. Tým že tento súboj vyhrala a my sme nedostali gól, zápas sme silou vôle dotiahli do víťazného konca. Posledných 10. minút dievčatám pohol aj FAN klub, ktorý ich veľmi dobre aj bubnami povzbudzoval. Zápas sme dohrali obojstranne bez kariet a bez hrubých faulov.

Kladom zápasu bolo, že sme v I. polčase dali 2 góly a že aj po nepremenení ďalších šancí sme výsledok uhrali. Striedajúce hráčky nahradili vystriedané a úlohy si i keď v kratšom čase splnili.
Zápory zápasu: Životospráva - málo spánku - nech už dôvody sú akékoľvek. Psychická labilita ak sa za 10 min. nepremenia čisté gólové šance, nepremýšľať načo som prihrala keď ona nedala, druhýkrát si vyberiem inú spoluhráčku...). Treba hrať ďalej, resp. ešte zvýšiť úsilie celého družstva (podporovať sa a povzbudzovať). Nemáme nacvičené štandardné situácie - bojíme sa improvizovať.