Ženy: 18. kolo

18. kolo - ženy (21. 4. 2012) :
ŠK Vrakuňa Bratislava - TJ Spartak Myjava 0:6 (0:4)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pszotová, Sadáková (55' Pagáčová), Kosová, Zvončeková, Horešová, Hucovičová (18' Malinová), Neveďalová.

Príprava na majstrovský zápas bola ovplyvnená dlhšou prestávkou, nakoľko sme 17. kolo nehrali. Výpadok Krchnavej a Kovárovej nás obmedzuje na jednotvárnu zostavu, v ktorej nie je čo meniť. Lavička bola oslabená aj o Čámekovú, ktorá v takých zápasoch by mohla hrať viac minút ako len pri povinnom striedaní.

Zápas sa odohral na prírodnej tráve. Vedeli sme, že sa hrajú ďalšie zápasy, ktoré môžu upraviť. Už v 1. minúte sme po kombinácii Sadáková – Horešová a úniku Neveďalovej dali na 0:1. Hneď na to v 3. minúte Horešová z priameho kopu dala priamo k tyči na 0:2. Výborný začiatok, ale súperky do 30. minúty vyrovnali hru. Urobili sme pár taktických chýb, ale Tomková, Dugová a Bažíková gólu zabránili. Hrali sme na brejky a mali sme šance na zvýšenie skóre. V 11. minúte Hucovičová po prihrávke Neveďalovej upravila na 0:3. Za 4 minúty bola z dôvodu nedoliečenia zranenia vystriedaná Malinovou, ktorá v 34. minúte po kombinácii Neveďalová – Horešová dala svoj prvý gól a uzavrela skóre I. polčasu na 0:4.

V II. polčase domáce striedali, ich hra nás zatlačila hlbšie, ale v 50. minúte Horešová – Neveďalová 0:5. Hneď o minútu si úlohy prehodili a Neveďalová pripravila šancu Horešovej, ktorá upravila na 0:6. Na to sa domáce zatiahli na svoju polovicu a dopredu sa dostali len pri výkope. V 55. minúte sme zahrali pekný rohový kop, Kostrová hlavou minula. Sadákovú vystriedala Pagáčová, posledná náhradníčka. Mala ísť aj chytať Pekníková, ale v rozcvičke sa zranila a do zápasu nezasiahla. V 60. minúte Bažíková výborne vyriešila situáciu súperiek. Mali sme ešte viac šancí, ale v zakončení sme už neboli dostatočne sústrední. Smutným momentom bolo, že zápas bol ukončený o 4 minúty skôr, nakoľko zasahovala zdravotná služba (domáca hráčka skolabovala).