Ženy: 19. kolo

19. kolo - ženy (28. 4. 2012) :
TJ Spartak Myjava - ŠK Selce 1:1 (0:1)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pszotová, (45' Pagáčová), Kosová (70' Koláriková), Zvončeková, (24' Sadáková), Horešová, Hucovičová (61' Malinová), Neveďalová..

Príprava na majstrovský zápas bola ovplyvnená postavením v tabuľke, keď súperky boli pred nami na 1. mieste s náskokom 2 bodov – bol to zápas o prvé miesto. Možno aj táto situácia mala vplyv na psychiku hráčok – veľmi chceli doma nad prvým tímom vyhrať (Dun. Lužná mala náskok 1 bod a 13. 5. 2012 ju máme doma). Nakoľko sa tieto obavy potvrdili veľa hráčok išlo do zápasu premotivovaných buď kladne, alebo záporne. Kovárová je stále zranená, Sadáková, Kosová, Hucovičová, Pszotová hlásili v týždni zdravotné problémy a tak vyzerala aj účasť na tréningu pred tak náročným súperom. Návrat Krchnavej do zostavy na jej žiadosť bol dosť riskantný, tak ako zaradiť v nemoci Kosovú a Sadákavú. Nakoniec sme postavili zostavu rovnakú, ako hrala v Selciach v 6. kole (v Selciach skončilo stretnutie výsledkom 1:1), pretože sme si uvedomovali silu súperiek. Takže nemocné a zranené hráčky išli do zápasu a na lavičke nám zostala Sadáková, Pagáčová, Malinová, Pekníková a s jedným tréningom Koláriková, ktorá nastúpila v stredu do družstva. Chýbala len Čámeková.

Už v 1. minúte súperky ohrozili bránu a rohový kop sme len z ťažkosťami odvrátili. Potom sa hralo hore-dole, i keď sme mali malú prevahu - hrali sme s vetrom. V 15. minúte sme dobre zahrali priamy kop (Horešová – Neveďalová). 24. minúta rozhodla o rozbití našej koncepcie a pripravovanej taktike, ako aj využívanie štandardných situácií. Zvončekovej sa točila hlava a tak opustila hru. Nahradila ju Sadáková a než zaujala jej miesto, v 27. minúte sme stratili loptu a súperky pohodlne cez ľavú stranu dostali loptu až k 16-ke a hráčka hostí Veselková otvorila skóre na 0:1. Na vyrovnanie sme mali šancu, keď sme išli 3 hráčky na 2 brániace, ale Hucovičová finálnu prihrávku dala Krchnavej do strany smerom od brány. V 38. minúte bola zranená Pszotová, bola ošetrovaná na ihrisku, potom mimo hru a tak sme 5 minút hrali oslabené.

V II. polčase (v 46. až 48. minúte) sme mohli Krchnavou, ktorá išla 2 x sama na bránu, vyrovnať a dať gól na výhru (4 týždňový výpadok zápasových a tréningových skúsenosti sa na týchto akciách podpísali). Dočkali sme sa v 52. minúte. Po ruke súperiek z penalty bezpečne vyrovnala Neveďalová na 1:1. Do 60. minúty sme mali ešte 3 dobré šance, ale gól sa nám dať nepodarilo. Striedania boli vynútené tlakom súperiek, ale aj my sme mali ďalšie šance. V 78. až 80. minúte sme mohli inkasovať, ale Bažíková 2x bravúrne zachránila. V 87. minúte sme mohli predsa len strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Sadáková po výborne zahranom rohovom kope loptu pravou nohou v podstate vykopla mimo bránu. Do konca stretnutia zostal stav nezmenený a tak sa po remíze 1:1 body delili.