Ženy: Predohrávka 23. kola

Predohrávka 23. kola - ženy (1. 5. 2012) :
TJ Termál Diakovce - TJ Spartak Myjava 0:2 (0:0)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Sadáková, Pagáčová, Zvončeková, Horešová, Neveďalová, Hucovičová, Krchnavá (67' Malinová).

S predohrávkou sme súhlasili z dôvodu, že pôvodné kolo bolo naplánované na 27. 5. 2012 a v tento deň sme chceli byť prítomné na poslednom majstrovskom zápase mužov. Naše postavenie v tabuľke tento zápas bude riešiť až po odohratí kompletného 23. kola a zápasu s Dunajskou Lužnou.

Začiatok stretnutia bol ovplyvnený dlhým čakaním na rozhodcov. Priebeh zápasu až do 13. minúty bol veľmi opatrný, hralo sa len na prekopávanie a odkopávanie. V 19. minúte sme zahrali prvý rohový kop, v 20. minúte Krchnavá vystrelila veľmi slabú strelu na bránu a ešte v 27. minúte sme zahrávali priamy kop Kostrovou, ale zo 6-ich hráčok sa ani jedna nepohla smerom k bráne na zakončenie. V 29. minúte nás prvýkrát výborným zákrokom zachránila Bažíková. V 31. minúte Horešová zahrala priamy kop podľa nácviku signálu, ale bránu minula. Krchnavá a Zvončeková bránu ohrozili, no gól sme stále nedali. V 45. minúte sme mohli znova inkasovať po rohovom kope súperiek, ale Bažíková ďalším zázračným zákrokom gólu zabránila. Splnili sme síce úlohu I. polčasu: nedostať gól, ale hra bola rozháraná, akcie nepripravené, zľakli sme sa tvrdej hry domácich hráčok a nevytvorili sme si žiadnu gólovú šancu.

V II. polčase v 46. až 48. minúte sme mohli skórovať po priamom kope Horešovej, ale ani jej sa v majstrovských zápasoch nedarí z PK dať priamo gól. Hucovičovú sme dali do zálohy, Neveďalová išla na podhrotovú útočníčku a toto preskupenie sa vyplatilo. V 55. minúte Krchnavá dala na Neveďalovú, ktorá po krátkom vedení lopty strelila gól na 0:1. V 65. minúte sa nám podarila pekná akcia, keď od Neveďalovej dostala spätnú prihrávku Zvončeková a tá potvrdila stav na 0:2. V 67. minúte Krchnavú striedala Malinová, ktorá sa dostala hneď do šance. Domáce v zúfalom závere tlačili, my už bez náhradníčok sme nemohli ani vystriedať. Na toto doplatila aj Pagáčová, ktorá po zahratí rukou bola poslaná vystriedať, ale nemali sme kým a nakoľko svoje vykázanie chápala ako vylúčenie dohrali sme len s desiatimi hráčkami. Zápas hodnotím "výborne".