Ženy: 24. kolo

24. kolo - ženy (2. 6. 2012) :
Dynamo Orlové - Spartak Myjava 2:3 (2:2)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Kosová, Sadáková (60' Pagáčová), Horešová, Neveďalová, Zvončeková, Malinová (65' Koláriková), Hucovičová.

Ihrisko na ktorom sa zápas odohral bolo nepokosené a hrboľaté, ale vďaka predchádzajúcemu daždu aspoň nebolo tvrdé. Tvrdá však bola hra domácich, ktoré išli od začiatku do súbojov nebojácne a dosť ostro. Nám sa podaril v 3. minúte podaril rýchly protiútok a po získanom rohovom kope otvorila skóre peknou strelou Kostrová. 0:1. V 11. minúte zvýšila na 0:2 ľavačkou Neveďalová. Domáce sa presadili po svojej pravej strane a po individuálnej chybe Kosovej znížili hneď v 13. minúte na 1:2. Domáce sa pustili do útočenia a keď zistili našu slabú ľavú stranu, znova sa cez Kosovú presadili a vyrovnali na 2:2. Za 20 minút 4 góly - hra sa prelievala vo vysokom tempe hore dole. Domáce sa po našej ľavej strane, ale i pravej, keď Sadáková nebránila a Dugová bola pomalšia, snažili dostať do šancí, ktoré našťastie likvidovala Bažíková. Horešová sa pokúšala peknými strelami v 23. a 43. minúte presadiť, ale to už bola nakopnutá, hrala cez bolesť a strelám chýbala razancia a presnosť.

V 55. minúte sa rozhodca nechal ovplyvňovať fanúšikmi a posielal domáce cez priame kopy do šancí, ktoré Bažíková vychytala. Sadáková bola vystriedaná Pagáčovou, ktorá išla na pozíciu ľavého obrancu. Pagáčová už chybu neurobila a tak sa domáce chceli presadiť cez nevýraznú Zvončekovú, ktorej sa nedarilo. Pri protiútoku domácich sa rozhodca zasa nechal provokovať domácimi fanúšikmi, zapískal penaltu za neexistujúci faul a udelil Kostrovej žltú kartu. Najlepšia domáca hráčka a kapitánka bránu prestrelila. V 76. minúte sme Neveďalovou a Horešovou zahrali výborne rohový kop, ale Zvončeková sa zasa nepresadila. V 82. minúte Neveďalová pretlačila loptu do brány po dobre zahranom priamom kope z ľavej strany Horešovou a výsledok 2:3 sme už 8 min udržali. V 29. minúte nás prvýkrát výborným zákrokom zachránila Bažíková. V 55. a 70. minúte jej môžeme poďakovať, že sme neinkasovali, pretože naša obrana hlavne na krajoch bola nevýrazná.

Kladom zápasu bolo, že sme v 3. a 11. minúte otvorili skóre, že sa nám zvýšenou bojovnosťou podarilo dlho držať výsledok 2:2 a po góle na 2:3 sme výhru ubránili a stále sa pohybujeme na čele skupiny II. ligy žien. Väčšina hráčok hrá v plnom nasadení a siaha si až na dno svojich síl. Bažiková nám zasa vychytala zápas.
Zápory zápasu : Na tráve nevieme hrať, na ľavej strane obrany a zálohy často meníme hráčky a obetujeme útočníčku z hrotu do zálohy a obrany na podporu defenzívy. Sme málo odolné voči agresívnej hre súperiek. Na lavičke máme len 2 hráčky na striedanie, nemáme náhradnú brankárku. Nevieme sa kombinačnou hrou presadiť.
Zápas z hľadiska výsledku hodnotím "Výborne".