Ženy: 25. kolo

25. kolo - ženy (9. 6. 2012) :
TJ Kovo Beluša - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pagáčová, Sadáková, Horešová (78' Čameková), Neveďalová, Zvončeková, Malinová (68' Koláriková), Hucovičová.

Hra domácich, ktoré išli od začiatku do súbojov nebojácne naznačovala, že sa chcú v tabuľke posunúť dopredu. My sme mali cieľ vyhrať a upevniť si náskok pred štvrtou Trnavou. Hralo sa od 16-tky po 16-tku. Za úlohu sme mali strieľať z každej pozície, pretože v bránke domácich bola náhradníčka nižšej postavy, ale vystrelili sme až v 6. a 10. minúte Horešovou. V 13. minúte sa dobre orientovala Malinová, prihrala Neveďalovej a tá dala, ako sa neskôr ukázalo, jediný gól zápasu na 0:1. Domáce mali prevahu vo všetkých činnostiach. Na Horešovej bolo vidieť, že hrá so zranením, Neveďalovej sa mimo gólu nedarilo. Stred nám nehral - Sadáková na pravej strane a Zvončeková na ľavej strane boli pri lopte neskoro. Obrana bola preťažená - útoky nezakladali, len loptu odkopávali. Rozhodcovia každý stret so súperkami posúdili, ako náš faul a tak sa kopalo proti nám veľa priamych kopov (I. polčas: domáce 15, my 4; II. polčas: domáce 24, my 3). Dorážky, ale aj priame strely našťastie likvidovala v pohode chytajúca Bažíková. Z tlaku domácich vyplynuli naše taktické chyby - opúšťali sme priestory, prihrávok bolo málo a ak boli, tak nepresné. Prehrávali sme súboje a zaostávali sme za domácimi aj kondične.

V II. polčase sme sa už vyslovene bránili. Hneď v 46. a 49. minúte Bažíková vychytala domáce útočníčky a neskôr v 78. a 84. minúte tiež. Naše snaženie končilo v strede ihriska, keď sa snažili Horešová a Neveďalová hrať na krátke prihrávky, ale len medzi sebou, čo súperky prečítali a lopty nám brali. Stálo nás potom veľa síl vrátiť sa a zabrániť vyrovnávajúcemu gólu. Dostali sme sa na dostrel 4x za celý II. polčas. Domáce sa presadzovali v hre jednej na jednu a ak aj nie, rozhodca naše bránenie považoval za nedovolené. Dochádzali nám sily, ale na lavičke sme mali 2 hráčky s minimálnou tréningovou účasťou. Malinová urobila s Hucovičovou veľa šprintov za odkopnutými loptami, ale boli v útoku osamotené. Malinová bola viac nervózna a bol predpoklad, že pri svojej tvrdej hre môže byť aj vylúčená. V 68. minúte striedajúca Koláriková sa snažila čo to pozbierať z našich odkopov, ale jej tréningová a zápasová absencia jej viac nedovoľovala - naopak sa tiež uchyľovala k rečneniu. V 78. minúte sme striedali v bolesti snažiacu sa bojovať Horešovú a Čámeková ju samozrejme nemôže plne nahradiť. Hucovičová, aj keď vysilená, musela do zálohy . Začali sme brániť a kladom bolo, že sa prebudila Sadáková a Zvončeková. Kostrová a Tomková sa snažili loptu dostať čo najďalej od brány, Bažíková v bráne čarovala a keď vytiahla v 88. minúte aj perfektnú strelu zo šibenice, výsledok sme udržali a získali 3 body.

Kladom zápasu bolo, že sme v 13. minúte otvorili skóre a že sa nám bojovnosťou podarilo výsledok udržať, na čom má najväčší podiel Bažíková. Hráčky hrajú v plnom nasadení, len sú veľké rozdiely v pojatí toho, čo znamená "hrať na plno". Horešová so zranením a veľkým sebazaprením odviedla výbornú prácu.
Zápory zápasu: Na tráve nevieme hrať, na ľavej strane obrany a zálohy nemáme hráčky, ktoré zvládnu hru na opačnú nohu. Na lavičke máme len 2 hráčky na striedanie, nemáme náhradnú brankárku.
Zápas z hľadiska výsledku a zisku troch bodov hodnotím "Výborne".