Ženy: 26. kolo

26. kolo - ženy (16. 6. 2012) :
Spartak Myjava - DFK Láb 5:0 (4:0)

Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pagáčová, Sadáková (60' Koláriková), Horešová, Neveďalová, Zvončeková, Malinová (65' Zuzka), Hucovičová.

Súperky sa po tomto zápase v tabuľke už nemali kam posunúť, ale od začiatku chodili do súbojov nebojácne a začiatok hry ovládli. Hneď v 1. minúte sa súperky dostali medzi stopérky, v 3. minúte prvýkrát vystrelili a do 11. minúty kopali 2 rohové kopy. V 13. minúte vysunula Neveďalová Zvočekovú, ale tá sa sama pred bránou zľakla a gól nedala . V 15. minúte sme viedli 1:0 po perfektnej strele Neveďalovej z 25m. V 18. minúte sme predviedli veľmi peknú kombináciu na ktorej začiatku bola Kostrová - Horešová - Dugová - Neveďalová, ktorá našla Malinovú a viedli sme 2:0. Súperky hrali ďalej, nám sa podarilo niekoľko rýchlych protiútokov a výbornou streľbou sme sa dostávali do gólových šancí, čo nám aj prinieslo v 28. minúte gól, keď výborne odcentrovala Zvočeková a Neveďalová dala na 3:0. Horešová bola pri chuti, strieľala z diaľky , ale tak ako pri streľbe, tak v tvorbe hry bola na nej vidieť únava z basketbalového turnaja, ktorý absolvovala vo štvrtok a piatok. V 34. minúte sme zakončili gólom akciu Horešová - Hucovičová - Neveďalová. 4:0.

V II. polčase sme vo veľkom teple už poľavili z rýchlych protiútokov, ale snažili sme sa udržať loptu čo najdlhšie na našich kopačkách. Vrátili sme sa ku hre na viac prihrávok - spoluprácu viac ako 2 hráčok (Neveďalová - Horešová) a diváci boli spokojní s peknými kombináciami a pekným zakončením. Tak tomu bolo po peknej akcii obrany - cez 2 reťazce s prenesením hry cez zálohu so strelou Horešovej z 28 m a po vyrazení brankárkou hostí Hucovičová dala na 5:0 (54. minúta). Po tomto góle sme striedali, keď do hry zasiahli Koláriková a Zuzka a ohrozili sme už len v 10-tich hrajúce súperky v 67. minúte Neveďalovou a v 78. minúte Horešovou. Súperky boli sympatické v tom, že sa snažili hrať až do konca, ale naše stopérky a krajné obrankyne s brankárkou Bažikovou vyriešili už každú situáciu a nedopustili zmenu skóre.

Po dlhej dobe sme hrali kolektívne, ukázali sme divákom, že sme sa naučili kombinačnú hru so zakončením a že sme aj kondične slušne vybavené.

Kladom zápasu bolo, že sme po zlom začiatku v 15. minúte otvorili skóre a polčas vyhrali 4:0. Hráčky v horúcom počasí a na ešte horúcejšej umelej tráve hrajú po väčšine v plnom nasadení.
Zápory zápasu : Na začiatku nám nehral stred a krajné záložníčky sa snažili, ale zle bránili, nevracali sa a boli pomalé. Nebolo možné ich až na malé výnimky zapojiť do tamdému, alebo do spolupráce s krajnými obrankyňami. Na lavičke máme len 2 hráčky na striedanie, nemáme náhradnú brankárku .