Ženy: 1. kolo

1. kolo - ženy (19. 8. 2012) :
FC Čaka - Spartak Myjava 1:4 (0:1)

Bažíková, Dugová, Tomková, Pagáčová (66' Čámeková), Velická, Sadáková, Horešová, Neveďalová, Zvončeková, Malinová, Hucovičová.

Príprava na MZ bola v troch TJ na UT a v Brestovci na podobnej prírodnej tráve ako nás čakala v Čáke. Rozcvička pred MZ, bola organizovaná už vo veľkom teple (30°C) a bola pre neskorý príchod skrátená. Súperky sa posilnili - na striedačke mali 7 hráčok a my sme mali len jednu - Čámekovú. Hneď v 2. minúte mala Zvončeková príležitosť, ale skóre neotvorila ani ona, ani Malinová z dorážky. V 10. minúte sme pohrozili z rohového kopu, v 14. minúte Nevedalová a v 17. minúte Horešová veľmi pekne vystrelili. V 22. minúte nepremenila Neveďalová gólovú šancu, ale v 39. minúte poslala Malinovú do brejku, tá vystrelila a odrazenú loptu premenila peknou strelou Zvončeková. 0:1. Potom z priameho kopu Horešová nedala, ale o 2 minúty neskôr (51. minúta) poslala loptu na Malinovú. 0:2. V 66. minúte sa zranila po nepeknom zákroku Pagáčová a vystriedala ju Čámeková. V 75. minúte domáce prešli medzi stopérkami a znížili na 1:3. V 85. minúte sme predviedli rýchly protiútok s presnými prihrávkami na jeden dotyk (Neveďalová - Malinová - Čámeková - Malinová - Neveďalová) a uzavreli sme skóre zápasu na 1:4.

Zápas sme dohrali, ale zranená Pagáčová bude chýbať, nakoľko dnes bola najlepšia.
Kladom zápasu bolo, že i keď sme v začiatku nepremieňali gólové šance a v I. polčase sme dali jeden gól, v II. polčase sme boli v premieňaní šancí dôraznejšie a zápas sme vyhrali.
Zápory zápasu: V začiatku nám nehral stred Horešová - Neveďalová a krajné záložníčky Sadáková - Zvončeková sa snažili, ale zle bránili, nevracali sa a boli pomalé. Nebolo možné ich až na malé výnimky zapojiť do tamdému, alebo do spolupráce s krajnými obrankyňami. Na lavičke máme len 1 hráčku na striedanie, nemáme náhradnú brankárku.