Ženy: 7. kolo

7. kolo - ženy (29. 9. 2012) :
FK Slovan Duslo Šaľa "B" - Spartak Myjava 2:1 (1:1)

Bažiková - Dugová, Tomková, Pagáčová (45' Velická), Koláriková - Sadáková, Horešová, Neveďalová, Kovárová (75' Čameková) - Zvončeková, Hucovičová.

Zápas začali aktívnejšie hráčky Myjavy a to napriek tomu, že Šaľu "B" posilnili viaceré hráčky z "A" tímu. Už v 3. minúte po rohovom kope mala jedna z domácich hráčok vo vlastnom pokutovom území ruku, ale rozhodca neodpískal. V 6. minúte po prihrávke Neveďalovej išla Hucovičová sama na brankárku, ktorú si obohrala, ale našťastie pre domáce na poslednú chvíľu ju zastúpila stopérka a loptu z brány vykopla. V 15. minúte zahrávala Horešová priamy kop a z väčšej vzdialenosti sa pokúsila ohroziť bránu. Domáce nemali žiadnu väčšiu šancu, pretože vzadu hrali spoľahlivo Pagáčová s Tomkovou. V 32. minúte sa však nešťastne zrazili brankárka Bažiková s Tomkovou a útočníčka Šale dávala loptu prakticky do prázdnej bránky - 1:0. Okrem inkasovaného gólu sa nám pri tejto zrážke zranila aj Tomková, ktorá musela byť po zápase ošetrená na pohotovosti. Myjavčanky sa však nevzdali a o 6 minút neskôr poslala Horešová do brejku Hucovičovú a tá tentoraz nezaváhala a s prehľadom obstrelila brankárku - 1:1. Prvý polčas sa potom už len dohrával bez výraznejších šancí na jednej či druhej strane.

Na začiatku druhého polčasu oslabilo Myjavu nútené striedanie. Pagáčová sa zranila a miesto nej nastúpila Velická. V 57. a 58. minúte strieľali z diaľky Hucovičová a Horešová, ale domáca brankárka, ktorá chytáva pravidelne za mládežnícku reprezentáciu ich pokusy bez problémov zničila. Domáce hráčky ohrozovali brankárku Bažikovú prevažne len z rohových kopov. Vážnejšiu príležitosť si nevytvorili. V 72. minúte sme však na pravej strane najskôr dobre zakombinovali, ale potom prišla zbytočná strata lopty a domáca útočníčka išla sama na brankárku Bažikovú, ktorej nedala žiadnu šancu a strelou k tyčku poslala domáce hráčky do vedenia. V 75. a 83. minúte sa Myjavčankám podarili dve pekné akcie, najskôr Neveďalová nahrala Horešovej a tá sa z uhlu pokúsila strelou po výške prekvapiť brankárku domácich a chvíľku na to nevyšla ani akcia Hucovičová - Horešová - Neveďalová. Brankárka Šale včasným vybiehaním a istými zákrokmi prekazila snahu hostí o vyrovnanie. Myjava pár minút do konca zápasu ešte striedala Kovárovú, ktorá kvôli zraneniu dlho nehrala a bola na nej už vidieť únava. Miesto nej nastúpila Čameková. Posledná šanca na vyrovnanie prišla minútu pred koncom zápasu, keď jedna zo záložníčiek Myjavy poslala dlhú prízemnú nahrávku na Neveďalovú a domáca brankárka prvý krát v zápase zaváhala a v sklze netrafila loptu, ale útočiacu hráčku Myjavy. Rozhodca ale ani tento krát neodpískal penaltu pre Myjavu a odôvodnil to tak, že brankárka išla po lopte.

Aj napriek prehre podali hráčky Myjavy proti posilnenému tímu Šale "B" dobrý výkon a pri troške šťastia si mohli domov odniesť aspoň bod, pretože na remízu určite v tomto zápase mali.