Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Šiesty prípravný zápas žien: Myjava - Hodonín 1 : 2

ilustračný obrázok

Nedeľa 3. 3. 2013, 10.00 h

Spartak Myjava – Hodonín  1 : 2 (1 : 1)

V bráne nastúpila Bažíková, v obrane Kovárová, Dugová,  Pagáčová, Tomková. V zálohe Zvončeková, Sadáková, Horešová, Velická,  Neveďalová a Hucovičová hrali spolu v útoku. Striedala Malinová, Kovalčíková, Sopóciová. Chýbali Kostrová, Koláriková, Čámeková, Krchnavá, Pszotová,  Ikašová a Kosová a Pekníková. 
 

 

V prípravnom zápase sme chceli vyskúšať hru pod tlakom a súper nám to mal umožniť. Do zápasu nastúpila nová hráčka Kovalčíková (na skúšku z Nových Zámkov) a nastúpila aj Sopóciová (bez tréningu). Pagáčová nastúpila so zranením.

Už v šiestej minúte sme nechali súperky strieľať, našťastie do tyčky a z následného rýchleho protiútoku mohla skórovať Neveďalová, ale brankárka hostí zázračne šancu zlikvidovala. Táto brankárka zlikvidovala aj šancu Horešovej v 11. minúte. Naša brankárka Bažíková sa vyznamenala v 12. minúte pri rohovom kope súperiek a rovnako tak v 20. minúte. V 35. minúte pri našom rohovom kope strieľala hlavou Malinová – tesne vedľa.  V 40. minúte sa dostali súperky cez roztrhanú obranu a otvorili skóre na 1 : 0. V 44. minúte sa pekne uvoľnila Neveďalová a z 30 metrov trafila šibenicu. Myjava - Hodonín 1 : 1.

Hru pod tlakom sme si ozaj vyskúšali so záložníčkami – vzorne vybiehali, zdvojovali sa a dosť často odoberali súperkám loptu. Obrana už mala s hrou súperiek, ich  zabiehaním, veľa starostí. Tieto situácie musela riešiť Bažíková.  V 49. minúte Horešová vysunula Hucovičovú, ktorá sa veľmi pekne uvoľnila a aj vystrelila do bočnej siete. Strieľala z veľkého uhla a nevšimla si, že pred bránou nabiehala úplne voľná Neveďalová – lepšie riešenie bolo prihrať. Najväčšiu šancu súperiek vyriešila Bažíková v 60. minúte. V 62. minúte sme už nezabránili súperkám v dorážke a bolo 1 : 2. Vyrovnať sme mohli v 72. minúte. Horešová vysunula Neveďalovú, ktorá vystrelila 10 cm vedľa tyče a Malinová už dorážku nezvládla. I keď sme sa veľmi snažili, vyrovnať sa nám už nepodarilo.

Hodnotenie trénera:

"Zápas so silnými súperkami – hráčkami Hodonína splnil účel. Vyskúšali sme novú hráčku Kovalčíkovú a Sopóciová zistila, že ešte musí z tréningu veľa doháňať.  Dievčatá sa od zápasu k zápasu zlepšujú a predpokladám, že v sústredení, ktoré chystáme, nacvičíme štandardné situácie – signály.
Dňa 10. marca 2013 odohráme prípravný zápas č. 7 doma s Trenčianskymi Teplicami (prvá liga) a  17. 3. 2013 s Dunajskou Lužnou (tiež prvoligovou). Generálku máme 24. 3. 2013 doma s Brnom. Uprostred týždňa odohráme ešte prípravný zápas su Šaľou - 1. liga."

autor textu: T. Grofik