Piaty prípravný zápas žien: Šaľa - Myjava 2 : 1

Nedeľa 24. 2. 2013, 12.00 h

Šaľa – Myjava  2 : 1 (1 : 0)

V bráne nastúpila Bažíková, v obrane Kovárová, Dugová,  Pagáčová, Tomková. V zálohe Zvončeková, Sadáková, Horešová, Velická,  Neveďalová a Hudcovičová hrali spolu v útoku. Striedala Malinová. Chýbali Kostrová, Koláriková, Čámeková, Krchnavá, Pszotová, Sopóciová, Ikašová a Kosová (brankárka Pekníková zranená).

Od prvej minúty bolo vidieť, že domáce hráčky sú na jarnú časť veľmi dobre pripravené. Boli pohyblivé, kombinovali a každú akciu sa snažili zakončiť. V 4. minúte sme nechali domácej hráčke toľko priestoru, že si mohla 25 metrov vystreliť presne do šibenice. V 17. minúte Bažíková vytiahla skvelý zákrok a zlikvidovala gól. V 22. minúte sme mali príležitosť priameho kopu. Horešová dala nad... V 24., 32. a 37. minúte Bažíková opäť zabránila skvelými zákrokmi zvýšeniu skóre. V 48. minúte sme mali skvelú príležitosť, ktorú sa snažili využiť Malinová s Horešovou. V 55. minúte akcia Horešovej s Neveďalovou – strela vedľa brány. V 56. minúte Horešová vrátila požičané a presne z toho miesta, čo pred tým súperka, vyrovnala na 1 : 1. V 65. minúte sme mohli z rohu skórovať, ale lopta prešla cez celé územie. V 75. minúte domáca hráčka prešla hladko medzi našimi stopérkami a bez problémov zakončila na 2 : 1. Tá istá hráčka mala do konca duelu ešte tri šance, ale už neskórovala.

Hodnotenie trénera:

"Zápas s prvoligovým družstvom prináša mnoho skúseností a je treba sa z takýchto zápasov poučiť. Domáce na strane jednej hrali kombinačne s presnými prihrávkami a veľmi častou streľbou. My na strane druhej sme hrali len to, čo nám domáce dovolili a nemohli sme si vyskúšať zmenu systému či rozostavenia hráčok. Dievčatá bránili osobne, ale ak na našej strane je kvalita štyroch hráčok u domácich bola kvalita v deviatich hráčkach. Výsledok aj z tohto dôvodu je úspechom a dievčatám je potrebné poďakovať za výkon."

autor textu: T. Grofik