Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Štvrtý prípravný zápas žien: Myjava - Karlova Ves 5 : 1

ilustračný obrázok

Nedeľa 17. 2. 2013, 10.00 h

Myjava – Karlova Ves  5 : 1 (2 : 1)

V bráne nastúpila Bažíková, v obrane Kosová, Dugová,  Kostrová, Tomková. V zálohe Kovárová (Zvončeková), Pagáčová Sadáková, Horešová, Neveďalová a Hudcovičová hrali spolu v útoku. Striedali Malinová a Zvončeková. Chýbali Velická, Koláriková, Čámeková, Krchnavá, Pszotová, Sopóciová a Ikašová (brankárka Pekníková zranená).  Rozhodoval Ján Obeda.

 

Od prvej minúty sme sa obuli do súperiek a do 15. minúty Neveďalová, Hudcovičová, Horešová premárnili štyri vyložené góly, z toho 2 tyčky a jedno brvno. My útočíme a v 20. minúte súperky otvorili skóre na 1 : 0. V 35. minúte dala Neveďalová na Hudcovičovú, ktorá si položila brankárku a vyrovnala na 1 : 1. V 40. minúte peknú útočnú akciu Neveďalovej a Hudcovičovej dorazila Sadáková na poločasových 2 : 1. V 50. minúte dala Horešová ideálne na Neveďalovú, ktorá zvýšila na 3 : 1. V 75. minúte až 80. minúte sme kopali tri rohy bez gólového vyjadrenia. V 85. minúte Neveďalová obišla súperky a Hudcovičovej pripravila čistú gólovú šancu na 4 : 1.  V 87. minúte Zvončeková nákopom za obranu poslala do šance Neveďalovú, ktorá dala na záverečných 5 : 1.

Hodnotenie trénera:

"Prvý zápas na umelej tráve po troch aj pol mesiaci. Tréningy z haly sú badateľné. Hráčky hrajú na malom priestore a v zakončení sme nervózni z toho, že nás prestala počúvať lopta. Výkon bojovný, kondične priamo úmerný stavu prípravy. V zápase sa ukázali aj pekné kombinačné akcie, ktoré boli viac ako futbalové. Za výkon a výsledok hodnotím dievčatá výborne.  Máme stále málo hráčok a tým je lavička slabá. Striedali sme len dve hráčky a to hokejovým spôsobom."

autor textu: T. Grofik