Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Myjavské futbalistky na medzinárodnom turnaji v ČR

Dňa 27. 6. 2009 sa naše dievčatá z klubu TJ Spartaka Myjava prvý krát od svojho vzniku zúčastnili na medzinárodnom futbalovom turnaji v Nezdenicích, kde štartovali slovenské a české družstvá žien.

Naše dievčatá potešili svojim výkonom, aj keď boli suverénne najmladším družstvom vekom ako aj vznikom družstva.
V skupine skončili druhé po tesnej prehre 1:0 (0:0) s domácim družstvom z Nezdeníc, a po výhre nad Slavičínom 2:1 (1:0).
O konečnom umiestnení našich dievčat, teda v boji o 3. miesto rozhodol zápas z družstvom TJ Vracov. Po bez gólovej remíze 0:0 (0:0) sa muselo rozhodnúť v penaltovom rozstrele, v ktorom mali viac šťastia a boli úspešnejšie ženy z Vracova a tak naše dievčatá obsadili v turnaji pekné 4. miesto.

VÝSLEDKY MYJAVSKÝCH DIEVČAT :

Myjava - Slavičín 2 : 1 Góly : Krutá, Zvončeková
Nezdenice - Myjava 1 : 0  
Zápas o 3. miesto:    
Myjava - Vracov 0 : 0 na pokutové kopy 1 : 3

Chceme sa aj touto cestou poďakovať mestu Myjava, klubu a sponzorom našich žien za ich priazeň a podporu pri vzniku ženského futbalu na Myjave.

Ženy Spartaka Myjava

Na turnaji Myjavu reprezentovali tieto dievčatá - ženy (viď foto):
Horný rad zľava : R. Vajašová, K. Durcová, K. Kučerová, A. Kostrová, Z. Horešová, I. Nevedalová, Z. Krutá a tréner M. Žabka
Dolný rad zľava: M. Vachulová, S. Tomková, M. Zvončeková, N. Hucovičová, K. Všetulová a na zemi brankárka J. Pekníková .

Tréner : "Svojim výkonom dievčatá určite potešili, kde nasadenie a bojovnosť im určite nechýbala, za čo im chcem všetkým poďakovať. Bolo to ich prvé vystúpenie na turnaji a nemám obavu o ich budúcnosti a uplatnení sa v súťaži II. Ligy žien, do ktorej sa naše dievčatá-ženy v nastávajúcom súťažnom ročníku 2009/2010 pripravujú."