Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ôsmy prípravný zápas žien: Myjava - Dun. Lužná

ilustračný obrázok

Prípravný zápas žien (17. 3. 2013) :
Spartak Myjava - Dunajská Lužná 3:2 (2:1)


Zostava Myjavy :
Bažíková - Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická - Zvončeková, Sadáková, Horešová, Páleníková - Neveďalová, Hucovičová. Striedali: Malinová, Kovalčíková, Ema Nikodémová.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V tomto prípravnom zápase sme si znova chceli vyskúšať hru pod tlakom, nakoľko súperky ako nové účastníčky prvej ligy mali v týchto činnostiach presvedčiť. Do zápasu nastúpili aj nové hráčky: Páleníková Martina, Kovalčíková Nikola a žiačka Ema Nikodémová (ako jediná zo siedmich žiačok, ktoré v jeseni s nami začali trénovať, vydržala aj v zimnej príprave).

Prvý polčas bol vyrovnaný, od začiatku sa naše dievčatá snažili presadiť vo všetkých činnostiach. Hneď v štvrtej minúte po perfektom centri Sadákovej mohla skórovať Neveďalová. Súperky ohrozili našu bránu v 10. minúte. V 15. minúte spolupráca Hucovičovej a Malinovej gól nepriniesli, rovnako ako výborná akcia Neveďalovej s Páleníkovou v 23. minúte. V 35. minúte sa zranila Kovalčíková, jej ošetrovanie a prevoz do nemocnice otriasli celým družstvom. Do našej hry vstúpil strach, nervozita a nesústredenosť na hru, čo vyústilo do prvého gólu súperiek na 1:0. V 42. minúte spolupráca Neveďalovej a Hucovičovej priniesla vyrovnanie. Síce na dvakrát, no Hucovičová vyrovnala na 1:1. V 45. minúte sa Horešová odhodlala zo svojej parkety (cca. 25 m) vystreliť a na prestávku sme išli s vedením 2:1.
Hneď po prestávke v 52. minúte nás skrat Bažíkovej, ktorá chytila malú domov do ruky, takmer stál vyrovnanie (nepriamy kop na päťke je veľmi nebezpečná a nepríjemná štandardná situácia). Po našej chybe v 55. minúte bol stav 2:2. Do konca zápasu dievčatá začali hrať ozaj na víťazstvo a na ihrisku bolo len jedno družstvo. V 70. minúte Malinová išla sama na bránu, no gól nedala a rovnako tak Horešová tesne minula bránu. V 75. minúte sa to podarilo Zvončekovej, ktorá dala na víťazných 3:2 a tak potvrdila veľké snaženie myjavských dievčat. Do konca sme už výsledok udržali a mohli pridať nejaký ten gól na viac. Dovolili sme si nechať hrať aj žiačku Emu Nikodémovú.

Odohrali sme ďalší ťažký zápas proti účastníčkam prvej ligy. Dievčatá si už dnes ďaleko viac veria, stratili rešpekt proti silnému súperovi a hrajú vyrovnané partie (ak chceme postúpiť do prvej ligy, tieto konfrontácie sú veľmi potrebné a užitočné. Za výkon v tomto zápase chcem pochváliť všetky dievčatá. Výrazné zlepšenie bolo vidieť u Sadákovej a Páleníková pri absencii Kovárovej sa veľmi pýta do zostavy (bolo by pre nás veľmi dobré, keby sme získali ďalšie hráčky a tým stúpla konkurencia na jednotlivé posty).

Generálku na ligovú súťaž máme 24. 3. 2013 doma s Brnom, uprostred týždňa by sme mali v rámci sústredenia odohrať ešte prípravný zápas so Šaľou (1. liga).

autor textu: T. Grofik