Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Siedmy prípravný zápas žien: Myjava - Trenč. Teplice

ilustračný obrázok

Prípravný zápas žien (9. 3. 2013) :
Spartak Myjava - Trenčianske Teplice 0:4 (0:0)


Zostava Myjavy :
Bažíková - Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická - Zvončeková, Sadáková, Horešová, Páleníková - Neveďalová a Hucovičová. Striedali: Malinová, Sopóciová, Ema Nikodémová.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V tomto prípravnom zápase sme chceli znovu vyskúšať hru pod tlakom a súperky z Trenčianskych Teplíc nám to mali umožniť. Do zápasu nastúpila nová hráčka Páleníková Martina, ktorá k nám chce prestúpiť z Potvoríc, zahrala si Sopóciová (s dvoma tréningami) a žiačka Ema Nikodémová.

Prvý polčas bol nad očakávanie vyrovnaný, po počiatočnej nervozite sme sa osmelili a ukázali pár dobrých akcií so zakončením (18' Neveďalová po centri Sadákovej, 22' Horešová, 34' dobre prevedený rohový kop - strieľala Velická). Bažíková zlikvidovala 4 výborné strely súperiek.
Do druhého polčasu nenastúpila pre zranenie Tomková a my sme museli Velickú presunúť na post stopérky a Zvončekovú do obrany. Súperky túto našu obrannú radu preverili v 50. minúte, kedy sa ujali vedenia 0 : 1 a hneď v 53. minúte zvýšili na 0 : 2. To nás dostalo pod tlak, ktorý sme si síce chceli nacvičiť, ale psychicky sme to nezvládli. My sme sa dostali len do dvoch brejkov bez zakončenia a tak sa súperky dostali do pohody, v 78. minúte dali na 0 : 3 a v 90. minúte na konečných 0 : 4 (a to ešte 3 gólové šance zlikvidovala Bažíková).

Zápas so silnými súperkami - hráčkami Trenčianskych Teplíc splnil účel. Vyskúšali sme novú hráčku Páleníkovú, Sopóciovú a skúsili sme aj zatiaľ neregistrovanú hráčku Emu Nikodémovú, ktorá sa začala zapájať do tréningového procesu. Už v minulom hodnotení som konštatoval, že sa dievčatá od zápasu k zápasu zlepšujú, že v sústredení, ktoré chystáme, nacvičíme štandardné situácie - signály a snáď doplníme káder. Bez lavičky sa hrať nedá. Máme možnosť striedať 5 hráčok a my striedame jednu až dve.
Možnože výsledok (výkon) ovplyvnili aj skutočnosti, že sme sa pred zápasom museli ešte fotiť (čo zdržalo a skrátilo rozcvičku, pretože niektoré hráčky prišli kvôli autobusu neskôr), alebo fakt, že sa nedostavil rozhodca a tréner namiesto riadenia hráčok rozhodoval zápas sám ako rozhodca. Myslím, si že II. liga žien je dostatočne vysoká súťaž, než aby bola na okraji zabezpečenia. (Čaj v hale, hodiny...)???

PZ č. 8 odohráme doma 17. 3. 2013 s Dunajskou Lužnou (tiež prvoligovou) a generálku máme 24. 3. 2013 doma s Brnom (uprostred týždňa odohráme ešte PZ s Šaľou - 1.liga).

autor textu: T. Grofik