Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Deviaty prípravný zápas žien: Myjava - Brno

ilustračný obrázok

Prípravný zápas žien (23. 3. 2013) :
Spartak Myjava - Lokomotiva Brno 2:5 (0:3)


Zostava Myjavy :
Bažíková - Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická - Zvončeková, Sadáková, Horešová, Neveďalová - Hucovičová. Striedali: Kovárová, Kosová, Páleníková, Sopóciová a Burzová.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V tomto prípravnom zápase sme si opäť chceli vyskúšať hru pod tlakom, nakoľko súperky ako účastníčky II. ligy ČMFS mali v týchto činnostiach presvedčiť a veru presvedčili. I keď to mala byť generálka, dievčatá nastúpili veľmi bojazlivo a s veľkým rešpektom. Od stredy sme mali záverečné sústredenie, ktoré bolo orientované ako vylaďovanie formy a stmeľovanie kolektívu. Možno práve toto zviazalo dievčatám nohy.

Už v 5. minúte si súperky vypracovali peknú akciu a dali prvý gól na 0:1. Zdalo sa, že po góle sme predsa ukázali aj svoje umenie a súperky sa stiahli. Ovládli sme síce stred ihriska, ale k bráne sme sa za 20 minút nedostali. My sme hrali, no boli to hráčky Brna, ktoré v 25. minúte zvýšili na 0:2. Tento gól nás psychicky zlomil a stiahli sme sa k vlastnej bránke. V 41. minúte sme inkasovali na 0:3. Je pravda, že sme striedali (hokejovo) nové hráčky, ale takto bojazlivo s nepresnými prihrávkami sme ešte nehrali.
II. polčas sme začali hrať agresívnejšie - spresnili sme hru a mali veľa gólových príležitostí. V 50. minúte Hucovičová využila prihrávku Horešovej a znížila na 1:3. Hrali sme lepšie, ale v snahe hrať dopredu sme urobili chyby v obrane a inkasovali na 1:4. V 74. minúte sa podarilo znovu Hucovičovej znížiť na 2:4, ale to bolo všetko, ba naopak sme ešte inkasolvali v 85. minúte gól na konečných 2:5.

Aj keď súperky dobre a presne kombinovali, keby sme neboli ustráchané tak by sme asi rozdielom triedy neprehrali. Zápas nevyšiel ani Bažíkovej, ktorá nedostala za pol sezóny toľko gólov, ako v tomto zápase. Musíme veriť hercom, ktorí hovoria, že zlá generálka je výborná premiéra. Týmto zápasom a sústredením sme ukončili zimnú prípravu a v prvom jarnom zápase, musíme hrať inak. Tieto zápasy nás preveria, či sme sa pripravili dobre.

19. 3. 2013 v predohrávke hráme v Bánovciach (Miezgovce) a minimálne bod si chceme priviesť.

autor textu: T. Grofik