Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy II. liga - juh 2012/2013: 15. kolo

ilustračný obrázok

15. kolo - ženy (7. 4. 2013) :
Spartak Myjava - TJ Skloplast Trnava 3:1 (2:1)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická (Kosová), Sadáková, Horešová, Neveďalová, Zvončeková (Kovárová), Hucovičová (Malinová). Striedania: 45' Malinová - Kovárová, Velická - Kosová, 83' Sopóciová - Hucovčová.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Príprava na prvý jarný a dôležitý zápas mala byť náročná, nakoľko sme mali zrušené 2 kola a na zápas sme sa už tešili. Na tréningy, ale prišlo len 8 hráčok a na predzápasový tréning 9 hráčok a bez brankárky. Takže z náročnej prípravy – precvičeniu si signálov zišlo. Na zápas sme sa zišli s troma hráčkami na striedanie. Od 1. do 15. minúty sa hralo hore - dole vo veľkom tempe, nebezpečne vystrelil Horešová a Hucovičová a súperky netrafili bránu (1. šanca). V 18. minúte na dvakrát vystrelila Horešová a dala svoj prvý jarný gól na 1:0. V 22. minúte nás podržala Bažíková. V 33. minúte po výbornej spolupráci Neveďalovej a Horešovej bolo už 2:0. Po druhom góle sme sa upokojili, ale súperky hrali ďalej. Tento výpadok nás stál sily, lebo nás hosťujúce hráčky zatlačili na našu polovicu a v 40. minúte znížili na 2:1.

V druhom polčase sme vystriedali Velickú a na jej miesto išla Kosová, "obetovali" sme útočníčku Malinovú a nastúpila záložníčka Kovárová, vďaka čomu mohla ísť Neveďalová na hrot. V 55. minúte sme nastrelili brvno, v 63. minúte nás znovu podržala Bažiková a v 65. minúte sa situácia opakovala. Striedali sme úseky peknej kombinácie s nepresnosťou a zbytočným sa zbavovaním lopty. V 66. minúte dostala loptu Horešová, po peknom samostatnom prieniku aj presne vystrelila a dala svoj tretí gól na 3:1. V 79. minúte sme ešte mohli zvýšiť Neveďalovou, ktorá po rohovom kope vystrelila hlavou k tyči, ale výborná brankárka hostí jej radosť pokazila. Stav 3:1 nám umožnil nechať hrať prvý jarný ligový zápas aj Sopóciovú.

Kladom zápasu bolo, že sme splnili úlohu dať prvý gól a navyše dali sme aj druhý gól. Bojovnosť nám nechýbala, ale súperky boli agresívnejšie. Pohyb bez lopty a ponuka bola na veľmi dobrej úrovni. Záporom bolo, že hráčky nezvládajú rýchly návrat do obranného bloku po strate lopty (tak sme dostali aj gól). Hráme mäkko - nedôrazne a málo agresívne. Nepoučili sme sa z prípravných zápasov so silnými súperkami. Zápas hodnotím "Veľmi dobre".

Najbližšie odohráme zápas 16. kola s FC Čaka a to v nedeľu 14. 4. 2013 o 15.00 h na umelej tráve v Myjave.

autor textu: T. Grofik