Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy II. liga - juh 2012/2013: 16. kolo

ilustračný obrázok

16. kolo - ženy (14. 4. 2013) :
Spartak Myjava - FC Čaka 6:0 (4:0)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická (Kosová), Sadáková, Horešová, Neveďalová, Zvončeková (Kovárová, Páleníková), Hucovičová, Malinová (Sopóciová). Striedali: 45' Malinová - Kovárová, Velická - Kosová, 60' Páleníková - Hucovčová, 80' Sadáková - Sopóciová.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Od 1. do 10. minúty sme hrali do "plných" (10 hráčok na svojej polovici bránilo), na takú hru nie sme pripravené a tak sme sa utápali v kľučkách a strácali ľahké lopty. Až po góle Zvončekovej na 1:0 v 10. minúte po výbornej kombinácii, sme zmenili spôsob hry. Obranný blok sa snažil udržať loptu a lákať na seba súperky a po výbornej spolupráci a presnými prihrávkami sme vysúvali loptou za obranu, kde záložníčky sprava a zľava nabiehali do tandemu a dnes výborne a pomerne presne centrovali. V 21. minúte takto po centri Zvočekovej zvýšila Neveďalová na 2:0. V 31. minúte síce strela z prvej nevyšla Zvončekovej, ale prišla aj streľba z diaľky a čas Horešovej. V 36. minúte zvyšovala na 3:0, v 37. na 4 : 0 a v 48. na 5:0. Aj keď sa podľa výsledku zdalo, že sa na ihrisku nebol súper, opak bol pravdou. Súperky bránili, vyrážali do protiútokov, hrali na telo a celý zápas boli veľmi pohyblivé. Pokles našej aktivity bol vidieť, v tom, že sme v II. polčase dali o polovicu gólov menej. Posledný gól stretnutia na konečných 6:0 dala v 88. minúte Neveďalová, ktorá vystihla zlú rozohrávku súperiek.

K výsledku sa naše dievčatá dostali po výbornej kolektívnej hre, ale aj vďaka tomu, že sme si mohli dovoliť viac, než v iných zápasoch, keď hráme ustráchané a pod tlakom. Pokojne, ale pozorne hrala celá obrana (Tomková a neskôr aj Pagáčová sa dostali s loptou niekoľko krát až na dostrel súpera), Dugová vyvážala loptu a Sadákova zasa o pásmo vyššie - výborná hra pravej strany. Velická, neskôr Kosová so Zvončekovou a ešte neskôr s Kovárovou takto pracovali na ľavej strane. Stred zálohy udržali Horešová a Neveďalová a Malinová s Hucovičovou sa aktívne ponúkali k hre. Aktivitou v tomto zápase prekvapili síce všetky hráčky, ale najme Zvončeková, Sadáková a Kovárová. Samozrejme, že hra Horešovej a Neveďalovej bola dominantná a ich 5 gólov prispeli k výsledku, ale dnes zahral veľmi dobre celý kolektív.
Kladom zápasu bolo, že sme splnili úlohu dať 1 až 2 góly pre upokojenie a dali sme ich 4. Pokojná hra nás v kombinácii dostala do stavu, keď sme si dali v niektorých etapách 9 prihrávok. Pohyb bez lopty a ponuka bola na veľmi dobrej úrovni. Záporom bola najmä skutočnosť, že členovia organizačného tímu museli plniť viaceré usporiadateľské úlohy, čo im nedovolilo plne sa sústrediť na riadenie zápasu.
Zápas hodnotím "Veľmi dobre".

autor textu: T. Grofik