Ženy II. liga - juh 2012/2013: 17. kolo

17. kolo - ženy (20. 4. 2013) :
FK Slovan Duslo Šaľa "B" - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

Bažíková, Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická, Sadáková, Horešová, Neveďalová, Zvončeková (Kostrová, Páleníková), Hucovičová, Malinová, (Sopóciová). Striedali: 67' Kostrová - Hucovčová, 73' Malinová - Páleníková, 86' Zvončeková - Sopóciová.

Do 17. minúty (než sme dostali podivný gól, keď bol jasný faul na Bažikovú) sme síce hrali nepresne a lopta nám odskakovala, ale hrali sme sústredene a podľa predzápasového dohovoru. Po faule na našu brankárku rozhodca nechal pokračovať v hre a súperky z blízka na štyrikrát dali na 1 : 0. Dugová dostala žltú kartu za snahu rukou zabrániť tomuto gólu. Rozhodujúca pre nás bola 42. minúta, keď sa Neveďalová dostala do vyloženej gólovej šance, ale tesne minula bránu.
V 51. minúte sa Horešová snažila vysunúť Neveďalovú , ale lepšie riešenie by bolo vystreliť na bránu. Keď sme za prvý polčas vystrelili štyri krát a mali jednu gólovú šancu, tak v druhom polčase sme vystrelili tri krát a nemali žiadnu. V 67. a 73. minúte sme vystriedali už unavené útočníčky (v snahe napádať sa dostávali ďaleko od svojich spoluhráčok a behali neorganizovane po veľkom priestore). Vsadili sme na hru zo zabezpečenej obrany cez rýchle brejky a spoliehali sme sa na ďalekonosné strely Horešovej a Neveďalovej. K tomu ale nedošlo a v 77. minúte dali domáce po centri z pravej strany a voľnej hráčke v päťke na 2: 0. Domáce hráčky hrali bojovne, tvrdo a snažili sa eliminovať Horešovú a Neveďalovú, čo sa im podarilo. V druhom polčase Hucovičová a Malinová nedodržali dohovorenú čiaru napádania a za 20 minút sa "ubehali".

Kladom zápasu bolo, že sme sa snažili plniť dohovorený spôsob hry. Bojovnosť a nasadenie nám v tomto zápase nechýbala. Záporom bolo, že sme nezvládli spracovanie lopty na prírodnej tráve, pokazili sme veľa prihrávok, hrali sme veľmi bojazlivo a možno sme nepočítali s tým, že "B" družstvo ktoré nemôže postúpiť do baráže, odohrá kvalitný zápas. Výkon celého kolektívu hodnotím "Pozitívne".

autor textu: T. Grofik