Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy II. liga - juh 2012/2013: 19. kolo

ilustračný obrázok

19. kolo - ženy (5. 5. 2013) :
Spartak Myjava - Spartak Gábor Bánovce n/Bebravou 1:0 (0:0)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická, Sadáková, Horešová, Neveďalová, Zvončeková (Kovárová, Páleníková), Hucovičová, Malinová (Kosová). Striedali: 50' Malinová - Kovárová, 60' Zvončeková - Kosová, 70' Hucovičová - Páleníková.

 

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V príprave na zápas bola zdôrazňovaná dôležitosť dnešného a ďalších dvoch nasledujúcich stretnutí. Začiatok hry pripomínal ešte nedokončenú rozcvičku. Na hru súperiek, ich osobnú obranu a dôraz boli v príprave naše hráčky upozornené, ale to ostalo asi v šatni. Od začiatku nás súperky dôsledne obsadzovali, hrali kompaktne, obetavo a pracovali na veľkom priestore. Darili sa im nákopy za naše stopérky a naše hráčky sa dosť nabehali, aby tieto nebezpečné situácie vyriešili. Prechod z našej zálohy bol komplikovaný a útočníčky aj keď boli na to upozorňované hrali ďaleko od seba, nenabiehali si do voľných priestorov a pohybom si loptu nepýtali. Namiesto kombinácie sme lopty odkopávali a hrali veľmi nepresne. Boli sme radi, že nás za túto hru súperky nepotrestali gólom. V polčase sme sa dohodli na zvýšenie dôrazu a spresnení hry a na častejšiu streľbu, nakoľko sme v prvej časti 6 krát vystrelili a zahrali 4 rohové kopy.

V 47. minúte sme mali gólovú príležitosť, keď Neveďalová vysunula Hucovičovú, ktorá poslala strelu na brvno, ale na dorazenie sme hráčku v pokutovom území nemali. V 50. minúte bola vystriedaná Malinová záložníčkou Kovárovou, aby sa Neveďalová posunula k Hucovičovej a dúfali sme, že dostanú viac lôpt, ale na hru ostala sama Neveďalová. V 55. minúte sme kopali priamy kop z cca 28 m, naše hráčky naznačovali pohyb z nábehu, vytiahli sme súperky von zo šestnástky a Horešová trafila prese k bližšej tyči takmer do šibenica a viedli sme 1 : 0. V 60. minúte sme striedali už unavenú Zvončekovú za Kosovú a v 70. minúte Hucovičovú striedala Páleníková. Do konca sme gól už nedali, ale ani nedostali (i keď v 84. minúte súperky trafili brvno a Bažíková zlikvidovala následnú dorážku) a tak za jeden gól Horešovej a nevýrazný výkon sme získali 3 body.
Kladom zápasu bolo, že striedajúce hráčky plnohodnotne nahradili striedané hráčky a tým si podali prihlášku do základu. Uhrali sme potrebné 3 body. Záporom bolo, že sme nezvládli kombinačnú hru, pokazili sme veľa prihrávok, hrali sme veľmi bojazlivo a nie ako družstvo z prvého miesta tabuľky. Výkon celého kolektívu hodnotím "Dobre".

autor textu: T. Grofik