Ženy II. liga - juh 2012/2013: 20. kolo

20. kolo - ženy (11. 5. 2013) :
TJ Skloplast Trnava - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Bažíková, Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická, Zvončeková, Horešová, Neveďalová, Kovárová (Páleníková), Hucovičová, Malinová (Sopóciová). Striedali: 65' Hucovičová - Páleníková, 88' Malinová - Sopóciová.

V príprave na tento zápas bola zdôrazňovaná jeho dôležitosť, pokiaľ chceme vyhrať základnú časť a pokračovať v nadstavbe v boji o I. ligu. Začiatok sa zdržal o 10. minút, nakoľko na ihrisku kde sme mali hrať sa hral zápas žiakov a tak nás preložili na ihrisko č. 4 - nepokosené, nepripravené. Domáce začali dôrazne a so zápalom, ako keby oni chceli vyhrať skupinu a k tomu im výrazne pomáhali rozhodcovia (AR1 - rozhodkyňa je bývalou hráčkou domácich). Nevedeli sme sa presadiť v žiadnej činnosti. Prihrávky katastrofálne, kombinácia žiadna, len odkopy a nákopy (terén ani viac nedovoľoval). Bohužiaľ, vytratila sa aj bojovnosť a tak sme v prestávke konštatovali, že je dobre, že sme neinkasovali gól.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, domáce navyše hrali osobnú obranu na Neveďalovú a Horešovú, čím ich vypojili z hry a Zvončeková s Kovárovou (Dugovou a Velickou, ktoré podporovali založenie útoku) nevedeli vymyslieť nič. Pripojili sa k ostatným na odkopy a zbavovanie sa lopty. V 81. minúte sa nám podaril jeden z ojedinelých útokov a po výbornej prihrávke Horešovej skórovala Neveďalová. 0:1. S hrou, akú sme produkovali bolo jasné, že sme neuvažovali o ničom inom ako udržať výsledok, čo sa podarilo. Ak nehrá jedna hráčka, alebo ak sú Horešová s Neveďalovou obsadené, hrá sa zle. Dalo by sa to zvládnuť s ďalšími hráčkami, ale ako bolo vidieť v tomto zápase, vybuchli všetky. Záloha nevymyslela nič, centre na útočníčky boli nepresné a hra útočníčok rovnako. Len zázrakom sme zvíťazili, ale predsa. Sme na prvom mieste, postupujeme do baráže a nikto sa už nebude pýtať či sme mali šťastie, alebo nie (v iných zápasoch sme veľa šťastia nemali, tak sa k nám priklonilo v tomto zápase). V 65. minúte sme striedali. Za Hucovičovú išla Páleníková a v rámci taktického striedania Malinovú nahradila Sopóciová. Náhradníčky, však tiež nepomohli. Napokon sme za nevýrazný výkon získali 3 body.

Kladom zápasu bolo, že sme uhrali potrebné 3 body a za to treba dievčatám poďakovať. Záporom bolo, že sme nezvládli kombinačnú hru, pokazili sme veľa prihrávok, hrali sme veľmi bojazlivo, nie ako družstvo z prvého miesta tabuľky a herne sa nedarilo žiadnej z hráčok. Výkon celého kolektívu hodnotím "Dobre".

autor textu: T. Grofik