Ženy: Baráž o postup do I. ligy - 1. zápas

Baráž - 1. zápas (26. 5. 2013):
Spartak Myjava - W.F.G. Trebišov 3:1 (1:1)

Bažíková, Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická (Páleníková), Sadáková, Zvončeková, Horešová, Kovárová (Kosová, Malinová), Hucovičová, Neveďalová (Sopóciová). Striedali: 60' Hucovičová - Malinová, 65' Kovárová - Kosová, 75' Zvončeková - Páleníková, 88' Sadáková - Sopóciová.

Príprava na zápas bola zložitá, najmä v taktickej oblasti, nakoľko sme mali o súperkách poznatky len z tabuliek a z hodnotení trénerov skupina Východ. V príprave sme zdôraznili, že je dôležité v prvom barážovom zápase dať čo najviac gólov a žiaden nedostať. Nástup do zápasu nevyšiel, nakoľko sme mali v úvode 3 gólové šance, ktoré sme nevyužili a znervózneli sme. Súperky hrali aktívny futbal - celoplošne bránili, obsadzovali nás a prechádzali do protiútokov. My sme nepremenili šance z nedali z 8., 10. a 11. minúty, súperky zasa v 19. minúte nastrelili brvno. V 30. minúte však Horešová pekne nahrala za obranu Neveďalovej a tá po sóle dala na 1:0. Zdalo sa že sa upokojíme, ale opak bol pravdou. V 32. minúte Kovárová uvoľnila Neveďalovú, no druhý gól sme nedali. Naopak, veľmi netaktické bránenie našej zálohy a obrany umožnilo súperkám na 3 prihrávky odcentrovať a v nastavenom čase v 46. minúte vyrovnať na polčasových 1:1.

Tento gól nám skomplikoval situáciu a na hráčkach to bolo vidieť. Zrejme si uvedomili, že nebolo dobré dostať gól. Nevyužili sme 3 ďalšie šance a až v 62. minúte prihrala Horešová Neveďalovej a bolo 2:1. Striedali sme tri hráčky po piatich minútach, čo prinieslo zmenu minimálne v zrýchlení hry. Ďalšie šance Neveďalovej ostali nevyužité i keď akcie boli futbalové. Keď sme stanovili výsledok na konečných 3:1, boli u toho opäť Horešová zahrávajúca priamy kop a Neveďalová s dorážkou.
Dve aktívne a technicky vyspelé hráčky je žiaľ málo. Nedá sa ubrať na snahe, ale súperky aj keď boli bez striedania, hrali aktívnejšie - agresívnejšie. Výsledok sa zdá byť dobrý, ale v baráži sa musí hrať na veľa gólov a na kvalitné bránenie bez inkasovaného gólu. V odvete musíme uhrať o jede gól viac.

Kladom zápasu bolo, že sme prvý zápas vyhrali a za to treba dievčatám poďakovať. Záporom zápasu bolo, že sme nezvládli kombinačnú hru, pokazili sme veľa prihrávok, hrali sme veľmi bojazlivo a nepremenili sme 7 gólových šancí. Výkon celého kolektívu hodnotím "Veľmi Dobre".