Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Po oslave prišiel spánok

ilustračný obrázok


MYJAVA, 17. 6. 2013 - Ako je známe, ženy Spartaka Myjava po víťazstve v druhom barážovom zápase nad W.F.G. Trebišov 3 : 0 získali právo postupu do I. ligy žien. Zopakovali tak minuloročný úspech mužského tímu a trúfajú si byť dobrými súperkami ostatným tímom aj v novej súťaži. Ak vedenie klubu bude s postupom súhlasiť.
 

 

Ot.: Ženský futbal je pre mnohých ešte stále pomerne neznámy. Prezraďte všetkým, aké vlastne boli predsezónne plány? Bol cieľom postup?

I. Neveďalová: "Už minulú sezónu sme mohli postúpiť. Tam nám to ušlo o jeden zápas v poslednom kole. Tento rok už sme si stanovili cieľ, že postúpiť musíme a to sa aj podarilo. Baráž sme zvládli a teraz uvidíme, čo s tým spraví vedenie. Dúfam, že bude liga."

Ot.: Ako ste z herného pohľadu vnímali samotnú baráž?

I. Neveďalová: "Baráž mali tvoriť štyri tímy, malo to byť dlhšie a napínavejšie. Ale nakoniec sa niektoré tímy odhlásili, lebo nemali na to finančné prostriedky. Na ligu, na žiacky tím, ktorí by si museli založiť a podobne. Nakoniec sme sa prihlásili iba my a Trebišov."

Ot.: A čo poviete k jednotlivým zápasom?

I. Neveďalová: "Osobne si myslím, že sme boli určite lepšie v prvom zápase. Doma sme mali veľa šancí. Zvíťazili sme 3 : 1, ale pokojne sme mohli vyhrať aj o päť gólov a bolo by rozhodnuté. V Košiciach Trebišovčanky šance ani nemali, my sme dali tri góly a bolo to jasné. My sme tam išli s tým, že to musíme uhrať."

J. Tomičová: "Doslova a do písmena tam šli s tým, že vyhrajú. Až som ich musela v autobuse trošku krotiť. Hovorím im, šanca na výhru je, ale nikde nie je napísané, že vyhráte. Oni vraveli: Nie, určite vyhráme. A našťastie sa to podarilo."

Ot.: Vraj tam mali veľmi zlé ihrisko, navyše malé. Ako to bolo?

I. Neveďalová: "To bolo ihrisko s veľkosťou ako polovica nášho. Iba také školské na sídlisku. Bolo tvrdé, hrboľaté. Neboli sme na to zvyknuté, ale podľa mňa ani súperky."

Ot.: Aká bola cesta domov v autobuse? Je to ďaleko a mali ste v kapse postup...

I. Neveďalová: "Zo začiatku bola zaujímavá, oslavovali sme. Ale potom, ako sme po hodinke a pol zastavili na večeru, tak všetkých zmohla únava a spali až po Myjavu. Ale plánujeme ešte oslavovať všetci spolu.

Ot .: Už ste spomínali, že teraz je ťah na vedení, či sa pôjde ďalej alebo nie...

J. Tomičová: "Závisí to na vedení a závisí aj od toho, či sa podarí dať dokopy žiačky. So žiačkami by nemal byť problém, pretože je tu športová škola s futbalovým zameraním. Už aj na tréningy nám začali chodiť piatačky – šiestačky. Celkom je záujem, čo sme boli prekvapení, od štvrtého ročníka. Pretože s výnimkou plávania tu dievčatá športové vyžitie nemajú."

I. Neveďalová: "Žiacke družstvo musí mať corgoňligový tím už od budúcej sezóny  tak, či tak. Rozdiel je, že by sme mali mať juniorky. To sú baby do dvadsať rokov. Oni odohrajú jeden zápas a hneď po nich v ten istý deň, s tým istým súperom, by sme ako ženy odohrali druhý zápas. Hrá sa menej, lebo je tam 8 tímov, čo je 14 zápasov. Nevidím tam finančný rozdiel medzi 1. a 2. ligou."

J. Tomičová: "Veľa dievčat v našom tíme má do tých 20 rokov..."

I. Neveďalová: "Ženy môžu hrať za juniorky a juniorky za ženy. Ide o to, aby sa mohli mladšie baby ukázať. Keď hrajú s nami 15-ročné, nie sú samozrejme na tom výkonnostne až tak dobre. Preto by sa hrali vlastne dva zápasy. Mladšie a staršie. Ale bol by to ten istý tím a mal by toho istého trénera."

Ot.: Takže herne si na 1. ligu trúfate, však?

I. Neveďalová: "Káder by sa mal doplniť nejakými babami z Trnavy, čo hrajú 2. ligu. A už sme uhrali pár dobrých výsledkov aj s prvoligistkami. Takže áno."

J. Tomičová: "Zopakujeme 4. miesto mužov v Corgoň lige."

Ďakujem za rozhovor!

autor textu: T. Marek