Ženy: Baráž o postup do I. ligy - 2. zápas

Baráž - 2. zápas (9. 6. 2013):
W.F.G. Trebišov - Spartak Myjava 0:3 (0:0)

Bažíková, Dugová, Pagáčová, Tomková, Velická, (Páleníková), Sadáková, Zvončeková, Horešová, Kovárová, (Kosová, Malinová), Hucovičová, Neveďalová (Sopóciová). Striedali: 55' Hucovičová - Malinová, 60' Sadáková - Kosová, 80' Zvončeková - Páleníková, 87' Kovárová - Sopóciová (Vajašová).

V taktickej príprave sme si pripomenuli dôležitosť rozcvičenia vzhľadom k cestovaniu a zvykanie si na maličké ihrisko s nebezpečným betónovým lemovaním (radšej odovzdať loptu ako sa zraniť).
Domáce od začiatku hrali nátlakovú hru, na ktorú sme však boli pripravené, ako aj na dlhé výkopy a nákopy za obranu, ktoré naše stopérky vyriešili. V defenzíve sme prvý polčas boli výborné. Horšie to ale bolo v ofenzívnej časti - boli sme nepresné, nervózne, bez komunikácie a bolo aj málo zakončení. Príkladom nervozity bol priamy kop Horešovej v 8. minúte do brvna a Neveďalová sama pred prázdnou bránkou nedala gól a podobne aj v 19. minúte, keď nezvládla kľučku na ležiacu brankárku.

Stav 0:0 nám vyhovoval, ale v polčasovej prestávke sme sa museli trochu naburcovať, aby sme po nejakom góle domácich úplne neznervózneli. V 57. minúte Horešová z veľkej vzdialenosti otvorila skóre na 0:1. Domáce sa pokúsili o zvrat, ale aj na to sme boli takticky pripravené a vedeli, sme že s ubúdaním času znervóznia - boli nepresné, my sme zužovali už tak malý priestor a do útoku sme išli len do brejkov. V horúcom počasí sme striedali postupne 4 hráčky. V 84. minúte dostala Neveďalová loptu za obranu a dali sme na 0:2. V samotnom závere v 89. minúte sa to zopakovalo a Neveďalová zvýšila na konečných 0:3. Pri obidvoch góloch mala asistenciu brankárka Bažíková.

Kladom zápasu bolo, že sa dievčatá o postup do 1. Ligy pobili. Po víťazstve doma 3:1 sme vyhrali aj zápas vonku 0:3 a postup sme si zaslúžili. Za to treba dievčatám poďakovať. Záporom zápasu bolo, že sme nezvládli hru na hrboľatom ihrisku, viazla komunikácia hrali sme veľmi bojazlivo.
Výkon celého kolektívu hodnotím "výborne " a prvý krát som dal hráčkam známku "10".

autor textu: T. Grofik