Ženy 2. kolo 2013/2014, žiačky 2. kolo 2013/2014

2. kolo (7. 9. 2013) : Spartak Myjava - ŠK Svätý Jur 7:1 (3:0)

2. kolo (7. 9. 2013) : Spartak Myjava - ŠK Svätý Jur 6:0 (3:0)

ŽENY :

Spartak Myjava - ŠK Svätý Jur 7:1 (3:0)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová - Tomková - Kovárová - Borisová, Sadáková - Velická - Horešová - Zvončeková, Neveďalová - Hucovičová. Striedali: Páleniková, Ščepková.

Dňa 7. 9. 2013 odohrali ženy Spartaka Myjavy svoj druhý zápase tejto sezóny a Myjavčanky podali opäť kvalitný výkon, po ktorom zaslúžene zvíťazili. Tento krát si na domácej pôde zmerali sily s družstvom zo Svätého Jura. Od začiatku stretnutia mali naše ženy územnú prevahu a hneď v 5. minúte otvorila skóre po individuálnej akcii Neveďalová. Po strelenom góle sa domáce hráčky udomácnili na súperovej polovici a postupným prechodom sa snažili ohroziť súperovu brankárku. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostala Borisová a tesne pred pokutovým územím bola faulovaná. Štandardnú situáciu využila Horešová a umiestnenou strelou zvýšila na 2:0. V prvom polčase pridali Myjavčanky ešte jeden gól, keď sa Zvončeková dobre zorientovala pred bránkou súpera a dorazila loptu do odkrytého priestoru.

Po prestávke sa obraz hry veľmi nezmenil. Hosťujúce družstvo bolo pod tlakom a to využila na strelenie dvoch gólov veľmi aktívna Hucovičová, ktorá sa pohrala so súperovou obranou a presne zakončila. Svätý Jur sa nedostával do vyložených šancí, ale aj napriek tomu dokázali streliť gól, keď sa jedna zo súperových hráčok dostala k lopte na našej polovici a využila samostatný nájazd na Bažikovú. Po inkasovanom góle sme začali opäť hrať aktívnejšie a kombinačnou hrou sme si vytvárali ďalšie šance. Územie pred súperovou bránkou bolo prehustené a tak sa presadila Horešová, ktorá dvoma umiestnenými strelami spoza šestnástky upravila konečné skóre na 7:1. Okrem strelených gólov môže domáce hráčky tešiť kvalitná rozohrávka od obrany, ktorá prispieva k vytvoreniu územnej prevahy a založeniu akcií.

ŽIAČKY :

Spartak Myjava - ŠK Svätý Jur 6:0 (3:0)
Zostava Myjavy: Slaná, Lelláková, Škrhová, Smolíčková, Dobrucká, Bogorová, Bakošová, Bortelová, Daniová, Kubovčiaková, Sabová, Nálepová, Vachulová, Nikodémová, Boorová, Šellengová, Zajíčková, Sovišová.

V historicky prvom zápase na domácej pôde myjavské žiačky veľmi príjemne prekvapili a porazili svojho súpera vysoko 6:0. Od začiatku zápasu boli domáce lepšie a peknou rozohrávkou si vytvárali množstvo šancí. Žiarila Bogorová, ktorá strelila za Myjavu 4 góly. K nej sa pridali Nikodémová a Daniová, ktoré vsietili po jednom góle. Okrem nich sa mohli do gólovej listiny zapísať aj Dobrucká, Bortelová, Šellengová a ďalšie. Chýbal však dôraz. Hosťujúce hráčky mali problém s rozohrávkou, pretože domáce hrali veľmi bojovne a chceli získať každú loptu. Okrem kvalitnej ofenzívnej hry treba vyzdvihnúť aj domácu obranu, ktorá na čele s Boorovou fungovala takmer bezchybne.

autor textu: I. Neveďalová