Ženy 3. kolo 2013/2014, žiačky 3. kolo 2013/2014

3. kolo (14. 9. 2013) : FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 1:6 (0:3)

3. kolo (14. 9. 2013) : FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 6:1 (1:0)

ŽENY :

FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 1:6 (0:3)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová - Kovárová - Tomková - Zvončeková, Sadáková - Horešová - Velická - Malinová, Neveďalová - Hucovičová. Striedali: Ščepková.

Na malom ihrisku si Myjavčanky vytvorili územnú prevahu a domácu brankárku zamestnávali množstvom striel. Už v druhej minúte peknou prihrávkou za obranu poslala Zvončeková do príležitosti Neveďalovú a tá otvorila skóre - 0:1. O pár minút neskôr pridala druhý gól Horešová. Po faule na súperovej polovici zahrávala štandardnú situáciu a strelou z 25 metrov zvýšila náskok Myjavy na 0:2. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu hrali hráčky Myjavy ofenzívne a vytvorili si viacero príležitosti. Obrana na čele s Tomkovou a Kovárovou hrali s veľkým prehľadom a pomáhali zakladať útoky. V 37. minúte sa myjavským futbalistkám podarila veľmi pekná akcia, keď získali loptu na polovičke ihriska, Horešová rýchlo hodila dlhý aut na Neveďalovú a tá posunula loptu na voľnú Hucovičovú, ktorá prelobovala súperovu brankárku - 0:3.

V druhom polčase sa hra veľmi nezmenila. Myjava bola lepším družstvom a svojmu súperovi takmer nič nedovolila. Neveďalová pridala ešte ďalšie 3 góly, čím si vynahradila nevyužité šance z prvého polčasu. V poslednej minúte si domáce hráčky vypracovali prvú peknú akciu a strelili aspoň čestný gól.

ŽIAČKY :

FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 6:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Slaná, Škrhová, Dobrucká, Bogorová, Bakošová, Nálepová, Nikodemová /K/, Daniová, Šellengová, Zajíčková, Sovišová, Pekníková, Hutyrová, Durcová, Ševčíková, Kubovčiaková.

Myjavské žiačky si zmerali sily so skúsenejším družstvom z Karlovej Vsi. Domáce hráčky boli futbalovejšie a bolo vidieť, že spolu hrajú už dlhšiu dobu. Prvý polčas im Myjavčanky ako tak stíhali, nedostatok futbalových skúseností nahradili bojovnosťou a viackrát dokázali vystreliť na súperovu bránku. Inkasovali iba jeden gól. V úvode druhého polčasu však dostali tri rýchle góly a o víťazovi bolo rozhodnuté. Jediný gól Myjavy strelila Daniová.

autor textu: I. Neveďalová