Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy 9. kolo 2013/2014, žiačky 9. kolo 2013/2014

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Ženy II. liga Bratislava:
9. kolo (2. 11. 2013) : Spartak Myjava - ŠK FC Povoda 2:3 (0:2)

Regionálna liga žiačok Bratislava:
9. kolo (2. 11. 2013) : Spartak Myjava - ŠK FC Povoda 4:1 (2:0)

 

ŽENY :

Spartak Myjava - ŠK FC Povoda 2:3 (0:2)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová, Tomková, Kovárová, Pszotová (56' Malinová), Sadáková, Horešová, Velická, Zvončeková, Hucovičová, Neveďalová /K/.

V sobotu 2. 11. 2013 sme nastúpili proti tretiemu najlepšiemu družstvu Slovenska v minulej sezóne. V 8. zápasoch doteraz strelili 61 gólov a takmer všetky hráčky majú skúsenosti z reprezentácie a zo zahraničia. Hrať proti takémuto tímu je veľká výzva. Od začiatku zápasu sme hrali aktívne. V prvých desiatich minútach sme mali tri strelecké pokusy na súperovu brankárku. Obrana aj napriek tomu, že Kovárová a Pszotová nemajú po zraneniach dostatočnú zápasovú prax, fungovala bezchybne. Všetky hráčky veľa behali, lebo to bola jediná možnosť ako môžeme s tak skúseným a silným tímom hrať vyrovnaný zápas. V 17. minúte však prišla prvá malá chybička, keď hráčka Povody Dugovičová dostala loptu medzi naše stopérky a Bažiková nemala šancu. 0:1. Hralo sa z jednej strany na druhú. Súperky mali viacero štandardných situácii, ktoré vyplynuli z našich faulov na krajoch ihriska, ale hráčky si súperky zodpovedne ustrážili. V polovici prvého polčasu nám vyšli dve pekné akcie po pravej strane, keď Neveďalová odcentrovala najskôr na Zvončekovú, ktorú však hosťujúce stopérky vo vzduchu tvrdo odstavili a potom na Hucovičovú, ktorá peknou strelou z prvej trafila brankárku. V 32. minúte sa ako "cez kopirák" zopakovala situácia zo 17. minúty. Hráčky Povody presnými a rýchlymi nahrávkami rozhodili našu obranu, Dugovičová dostala opäť loptu do behu a pred sebou mala prakticky prázdnu bránku. V tomto prípade ťažko niečo vyčítať obrane, pretože súper to zahral excelentne. Do konca prvého polčasu nás podržala aj brankárka Bažiková, ktorá predviedla viacero pekných zákrokov, najmä pri strelách z diaľky.

Cez polčasovú prestávku sme si v šatni povedali, že nemáme čo stratiť a musíme sa pokúsiť streliť kontaktný gól a hlavne pokračovať v dobrom pohybe a bojovnosti. Hneď v 46. minúte zakombinovali Sadáková, Velická a Neveďalová - tá posunula na Hucovičovú, ktorej strelu brankárka vyrazila na roh. Aj naďalej sme sa pokúšali hrať aktívne a útočiť, čo využili súperky a rýchly protiútok opäť zakončila Dugovičová. 0:3. V 52. minúte nám konečne vyšla dlhá nahrávka za obranu na útočníčky a Hucovičová znížila. Gól nám pomohol, začali sme si viac veriť. O osem minút neskôr poslala peknú loptu Zvončeková na Neveďalovú, ktorú hosťujúca stopérka potiahla za dres, ale v páde ešte dokázala trafiť bránku a znížiť na 2:3. Hráčky Povody znervózneli a posledných 15 minút sme boli lepším družstvom. Vytvorili sme si viacero akcií a štandardných situácii. V nadstavenom čase sa po našom rohovom kope odrazila lopta len pár centimetrov od súperovej bránky. Chýbal aj kúsok šťastia. Body sme nakoniec stratili a jediné čo nás môže tešiť je veľká pochvala za predvedený výkon od súpera a divákov.

Góly Myjavy: 52' Hucovičová, 60' Neveďalová

ŽIAČKY :

Spartak Myjava - ŠK FC Povoda 4:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Slaná - Lelláková, Dobrucká, Bogorová, Daniová, Nálepová, Nikodemová /K/, Šellengová, Škrhová, Kubovčiaková, Smolíčková. Náhradníčky: Hutyrová, Brezinová, Bakošová, Bortelová.

Myjavské žiačky odohrali 2. novembra 2013 svoj posledný zápas jesennej časti sezóny. Napriek tomu, že hrali proti skúsenejšiemu družstvu, vybehli na svojho súpera aktívne. Hneď z prvej akcie dokázali otvoriť skóre, keď sa peknou individuálnou akciou predviedla Bogorová. 1:0. Naše hráčky hrali bojovne, behali a zatlačili súpera na svoju polovičku. Dokázali sa po piatich či šiestich presných nahrávkach dostať do zakončenia, čo považujem za výrazný pokrok. V 8. minúte po jednom z rohových kopov Šellengovej sa k hlavičke dostala Bogorová a zvýšila na 2:0. Myjavskej obrane robila problémy iba hráčka č. 10, ktorá bola technická a dokázala sa prekľučkovať až pred našu brankárku, ale nepodporili ju ostatné hráčky Povody, takže to nedokázala využívať. V prvom polčase stojí za zmienku ešte pekná hlavička Nikodemovej a nastrelená žrď Daniovej.

V druhom polčase sa spočiatku hra vyrovnala. Obidve družstvá si vypracovali strelecké pokusy, ale buď netrafili bránku alebo zasiahli brankárky. Naše hráčky viac behali, hrali dôraznejšie a v 44. minúte sa opäť presne trafila Bogorová, ktorá zavŕšila svoj hetrik. O desať minút neskôr sa konečne presadila po nahrávke Bogorovej aj Daniová, ktorá pred tým nevyužila viacero šancí. Hosťujúce hráčky sa na konci zápasu zmohli aspoň na čestný gól a upravili skóre na konečných 4:1.

Góly Myjavy: 2', 8' a 44' Bogorová, 55' Daniová

autor textu: I. Neveďalová