Ženy 11. kolo 2013/2014, žiačky 11. kolo 2013/2014

11. kolo (23. 3. 2014) : Spartak Myjava - FK Dúbravka Bratislava 2:2 (1:2)

11. kolo (23. 3. 2014) : Spartak Myjava - FK Dúbravka Bratislava 5:3 (3:2)

ŽENY :

Spartak Myjava - FK Dúbravka Bratislava 2:2 (1:2)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová, Tomková, Kovárová, Horešová, Zvončeková, Velická, Sadáková, Neveďalová /K/, Hucovičová, Malinová (46' Klasovitá).

V nedeľu 23. 3. 2014 sme nastúpili proti kvalitnému družstvu z Dúbravky. Súpera sme zaskočili a už v 5. minúte sme sa ujali vedenia, keď Hucovičovej center do šestnástky skončil až v bránke - 1:0. O štyri minúty neskôr sa však po našej chybe v obrane presadila aj hráčka hostí - 1:1. Zápas sa hral vo vysokom tempe a bol plný ostrých súbojov. Prvý polčas držali loptu viac hráčky z Dúbravky, dobre kombinovali v strede ihriska a po jednom z našich nedôrazných odkopov sa dostala k lopte ich kapitánka a umiestnenou strelou k tyčke skórovala. Dokonca polčasu si už ani jedno družstvo žiadnu výraznejšiu šancu nevytvorilo a hralo sa viacmenej medzi šestnástkami.

Do druhého polčasu bolo potrebné niečo zmeniť. Prestali sme nakopávať lopty, pretože sa nám nedarilo vyhrávať fyzické súboje a začali sme hrať kombinačne po zemi. Podarilo sa nám vytvoriť si územný tlak a to sme využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Horešová dostala loptu do behu, hodila si ju okolo brániacej hráčky a presnou a prudkou strelou nedala brankárke hostí šancu - 2:2. Oproti prvému polčasu sme zlepšili pohyb a napadali súperovu rozohrávku už hlboko na ich vlastnej polovičke. Hráčky Dúbravky začali byť nervózne a robili zbytočné chyby. Jednu z nich takmer potrestala Neveďalová, keď získala loptu po chybe hosťujúcej stopérky, ale jej strelu vyrazila brankárka. Mali sme k dispozícii veľa štandardných situácii, ale po centroch do šestnástky sme sa proti fyzicky silným súperkám nedokázali presadiť. Na konci zápasu mala veľkú šancu taktiež hráčky hostí, ktorej strela len o niekoľko centimetrov minula našu bránku. Zápas skončil nakoniec spravodlivou remízou.

Góly Myjavy: 5' Hucovičová, 47' Horešová

ŽIAČKY :

Spartak Myjava - FK Dúbravka Bratislava 5:3 (3:2)
Zostava Myjavy: Slaná, Dobrucká, Bogorová, Nálepová, Nikodémova /K/, Šellengova, Smolíčková, Škrhová, Kubovčiaková, Hutyrová, Brezinová. Náhradníčky: Bortelová, Bakošová, Vachulová.

V nedeľu 23. 3. 2014 odohrali myjavské žiačky svoj prvý zápas jarnej časti sezóny. Napriek tomu, že hrali proti skúsenejšiemu družstvu, vybehli na svojho súpera aktívne od začiatku. Hneď z prvej akcie dokázali otvoriť skóre, keď sa po peknej nahrávke Bogorovej presadila umiestnenou strelou kapitánka Nikodemova - 1:0. Snažili sme sa hrať zodpovedne a neurobiť zbytočnú chybu. Darilo sa nám to až do 15. minúty. Potom sa však v priebehu dvoch minúť podarilo súperkám zápas otočiť - z dvoch akcií dali 2 góly. Našťastie sme sa rýchlo spamätali a z pokutového kopu Bogorová vyrovnala a následne peknou strelou zvýšila na 3:2 pre Myjavu.

Druhý polčas sme nezačali dobre. Dievčatá boli nesústredené a nedarila sa nám rozohrávka. Málo sme držali loptu, čím sme umožnili súperovi vytvoriť si tlak. Po zbytočnom faule na kraji pokutového územia mali možnosť súperky kopať pokutový kop - 3:3. Inkasovaný gól naše hráčky zobudil a uvedomili si, že na to aby vyhrali musia hrať koncentrovanejšie a hlavne aktívnejšie. Posledných 20 minút sme už boli jasne lepším družstvom. Súpera sme do ničoho nepustili a dvomi ukážkovými gólmi sa predviedla Bogorová. Myjavské žiačky zaslúžene vyhrali, čo uznal aj tréner hostí.

Góly Myjavy: 1' Nikodémova, 19' Bogorová (pokutový kop), 21', 49' a 52' Bogorová

autor textu: I. Neveďalová