Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 24. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
24. kolo (14. 5. 2014) : FC Nitra - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Žiaci U15 :
24. kolo (14. 5. 2014) : FC Nitra - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

 

ŽIACI U14 :

FC Nitra - Spartak Myjava 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Kollár, Tomka, Kodaj (59' Kňazský), Pszota (68' Mikolášek), Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik (41' Foltín), Zula, Štefánek (54' Matušica), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Kvalita zápasu bola poznačená nepriaznivým počasím, silný nárazový vietor narúšal kombinácie obidvoch mužstiev. Prvý polčas "po vetre" hrajúci domáci sa snažili zatlačiť nás na našu obrannú polovicu, ich kombinácia viazla vďaka nášmu veľmi dobrému pristupovaniu k hráčom súpera. Ten si v priebehu prvého polčasu vytvoril jednu vážnejšiu príležitosť, ktorú vyriešil brankár Kollár. Hra prebiehala zväčša v strede ihriska, naše útočné aktivity boli založené na rýchlych protiútokoch cez jediného vysunutého útočníka Zulu, nakoľko sme ho v dostatočnom počte nedokázali doplniť, nevytvorili sme si vážnejšiu príležitosť.

Do druhého polčasu sme vstupovali s odhodlaním využiť podporu vetra pri vedení našich útočných aktivít. Viazla nám však súhra, nedokázali sme sa trvalejšie usadiť na súperovej polovici a vytvoriť si vážnejšiu príležitosť. Súper bol aktívnejší ako v prvom polčase, preto očakávaný tlak na bránu súpera neprišiel. Hra sa odvíjala prevažne v medzišestnáskovom priestore, bez príležitosti na skórovanie na jednej či druhej strane. Keď sa zdalo, že sa zápas skončí zaslúženou remízou prišiel šok v 71. minúte zápasu. Po odpískanom faule v nadstavenom čase zle zareagoval na zahraný priamy kop Kollár a súper po druhej strele do priestoru brány skóroval.

ŽIACI U15 :

FC Nitra - Spartak Myjava 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Sloboda, Tomašech (52' Dedík), Zmeko (58' Zelenák), Pagáč, Latiphy, Malíček, Harmady, Hornáček (44' Koníček), Predmeský, Druk, Šarudi.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na výborne pripravenej trávnatej ploche za silného vetra, ktorý komplikoval hru obom mužstvám. My sme chceli pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. Prvý polčas sme taktický zámer aj plnili, keď do rýchlych brejkov sa dostával najmä Harmády, no malým počtom hráčov sme ho slabo dopĺňali. Obranná činnosť mužstva fungovala dobre a domácich sme pustili iba dva krát do zakončenia a to po individuálnych chybách Pagáča v strede obrany, no náš brankár bol vždy na mieste. Prvú príležitosť na skórovanie z nášho mužstva mal Tomašech po akcii Harmádyho, no v poslednej chvíli sa pošmykol a obrana domácich dostala loptu do bezpečia. V závere polčasu štandardnú situáciu Šarudiho na dva krát zlikvidoval brankár a pokus Hornáčka bol zblokovaný obrancom domácich.

V druhom polčase s vetrom hrajúci domáci nás dostali pod tlak, no bez výraznejšej príležitosti. Hrozili najmä zo štandardných situácií, no naša obrana vždy dokázala odvrátiť. Jediný a zároveň víťazný gól sa podarilo streliť domácim, keď strelu zo 40 metrov náš inak dobre chytajúci brankár podcenil a tá skončili po zlom vyrazení v našej sieti. V závere zápasu sme sa snažili o vyrovnanie a to mal na nohe Koníček, keď po krásnej prihrávke Dedíka išiel z boku sám na brankára domácich, no jeho zakončenie minulo tesne bránu. Domáci si potom už tri body ustrážili.