25. kolo (17. 5. 2014) : Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 3:0 (3:0)

25. kolo (17. 5. 2014) : Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 1:1 (0:0)

Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 3:0 (3:0)
Zostava Myjavy: Kollár, Foltín (56' Mikolášek), Tomka, Kodaj /K/, Pszota (48' Adásek), Boor, Klimáček, Gálik, Zula (66' Bundala), Štefánek (46' Matušica), Brezina.

Úvod zápasu s tabuľkovým susedom sme nezvládli, veľa nepresností v rozohrávke, nedôsledné pristupovanie k hráčom súpera malo za následok jeho hernú prevahu, prechody v jednotlivých fázach hry z našej strany boli veľmi pomalé, súper bol pohyblivejší a aktívnejší. Zlom v prvom polčase nastal až v 24. minúte, keď priamy kop presne do pravého horného rohu umiestnil Zula. V krátkom slede potom po presných kombináciách v 30. a 32. minúte zápasu sme Tomkom a Zulom zvyšovali na polčasových 3:0.

Napriek vedeniu sme druhý polčas pokračovali v nižšom tempe, súper mal lepšie držanie lopty, stále bol aktívny a futbalový, nášho brankára však vážnejšie neohrozil. Naše útočné aktivity boli poznačené častými nepresnosťami. Väčšie príležitosti na skórovanie mali Pszota a Štefánek, najmä Štefánkova volala po góle, keď zoči-voči brankárovi hostí neuspel. Zápas bol pre nás výsledkovo úspešný, individuálne výkony našich hráčov v tomto zápase však dobré neboli.

Góly Myjavy: 24' a 32' Zula, 30' Tomka

Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 1:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Tomašech /K/, Zmeko (45' Hornáček), Pagáč, Latiphy, Malíček, Harmady, Koníček, Predmeský (55' Sloboda), Druk, Šarudi.

Posledný domáci ligový zápas sa odohral na umelej tráve za chladného a veterného počasia. S domácim prostredím sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Od začiatku to bol vyrovnaný zápas, obe mužstvá sa snažili hrať futbal. V prvom polčase sa hra zväčša odohrávala medzi šestnástkami, my sme hrozili najmä štandardnými situáciami. Najväčšiu príležitosť mal na strelenie gólu už v prvej minúte Druk, no neskoro zareagoval na centrovanú loptu od Šarudiho. Potom mal na hlave gól Malíček, no netrafil bránu z hranice troch metrov. Zakončenie Zmeka tesne minulo bránu hostí a Harmádyho strelu vyrazil s námahou brankár na roh. Hostí sme do streleckých možností nepúšťali a preto sa skončil polčas bezgólovou remízou.

Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom rozhodnúť zápas vo svoj prospech, no po zbytočnom faule sme inkasovali po dobre zahratej štandardnej situácii a zlom prikrytí hosťujúceho hráča. Po inkasovanom góle sme dostali hostí pod tlak, výsledkom čoho bol vyrovnávajúci gól Hornáčka po peknej krídelnej akcii Malíčka. O pár minút sa na polovici ihriska dobre uvoľnil Harmády, obranca hostí ho v samostatnom úniku fauloval a bol vylúčený. Náš tlak stúpal, výsledkom čoho bola príležitosť Tomašecha a v závere zápasu prekopol prázdnu bránu Pagáč. Víťazný gól sa nám streliť nepodarilo, no pochváliť treba obe mužstvá za nasadenie a predvedenú hru.

Gól Myjavy: 47' Hornáček