26. kolo (24. 5. 2014) : ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 6:0 (3:0)

26. kolo (24. 5. 2014) : ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 8:0 (3:0)

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 6:0 (3:0)
Zostava Myjavy: Porubský (36' Kollár), Foltín (20' Adásek), Kňazský (49' Matušica), Tomka, Kodaj /K/, Pszota, Klimáček, Gálik, Zula (70' Mikolášek), Štefánek (49' Bundala), Brezina.

Úvod zápasu so súperom z čela tabuľky sme nezachytili, svojimi nepresnosťami v zadných radoch sme mu umožnili v priebehu prvých desiatich minút dvakrát skórovať. Až po inkasovaných góloch sme začali aktívnejšie pristupovať k súperovým hráčom a vytvorili si väčšiu možnosť Kňazským, no ten mieril mimo súperovu bránu. Hra sa v ďalšom priebehu odvíjala prevažne medzi 16-kami, ale boli sme to opäť mi, ktorí sme boli potrestaní za hrubú chybu v obrane, keď v 23. minúte súper zvyšoval už na 3:0. Domáci každé naše zaváhanie trestali.

V druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. Napriek tomu, že sme sa snažili dostať pred súperovu bránu, opäť sme po individuálnych chybách pri bránení súperovi umožnili v priebehu desiatich minút pohodlne navýšiť skóre. Na hrozivých 6:0 upravil súper v 55. minúte, zápas sa potom v ďalších minútach len dohrával. Napriek tomu, že sme mali niekoľko sľubných náznakov šancí, skórovať v poslednom zápase celého ročníka sa nám nepodarilo.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 8:0 (3:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Tomašech /K/, Zmeko, Latiphy, Malíček, Harmady, Hornáček (45' Kleščinský), Koníček, Predmeský, Druk (45' Žabka), Šarudi.

Posledný ligový zápas sme odohrali u súpera, ktorý stratil za celú súťaž iba päť bodov a bez konkurencie vyhral súťaž. Do zápasu sme vstupovali s cieľom prekvapiť súpera a skúsiť mu zobrať nejaký bod. Nakoniec sme prekvapili sami seba slabým výkonom a zahanbujúcou prehrou, keď sme góly inkasovali po neuveriteľných individuálnych chybách (Dedík, Šarudi, Koníček, Druk). Naopak k našim príležitostiam ku skórovaniu sme pristúpili laxne (Hornáček, Malíček, Harmády), preto je výsledok taký, aký je. V tomto zápase možno vyzdvihnúť len Latiphyho, ktorý dokázal držať krok s domácimi hráčmi.