Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Návrat k júnovým turnajom st. žiakov U14, U15

ilustračný obrázok


Oba tímy starších žiakov Spartaka Myjava sa v júni 2014 zúčastnili turnajov, ktoré pre nich napokon skončili úspešne. Hráči U14 sa stali víťazmi 16. ročníka Medzinárodného futbalového Megaturnaja 2014 Senec a žiaci U15 vyhrali 5. ročník Memoriálu Jozefa Němca 2014 s účasťou sloveských a českých družstiev, poriadaný Moravskou Slávií Brno.

 

Žiaci U14: 16. ročník Medzinárodného futbalového Megaturnaja 2014 Senec

V dňoch 13. 6. - 14. 6. 2014 sa družstvo Spartaka Myjava U14 zúčastnilo na 16. ročníku Medzinárodného futbalového Megaturnaja v Senci. Na ihrisku v Slovenskom Grobe v základnej skupine zvíťazilo vo všetkých troch zápasoch:

Spartak Myjava - ABC Bráník Praha 1:0 (Gól: Zula)
Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 1:0 (Gól: Zula)
Spartak Myjava - Slovenský Grob 3:0 (Góly: Zula 2x, Pszota)

Finále:
Finále sa uskutočnilo 14. 6. 2014 na hlavnom ihrisku vo Veľkom Biely proti víťazovi skupiny "B" FC Petržalka. V základnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 0:0 a o víťazovi musel rozhodnúť rozstrel zo značky 11m.
Vďaka úspešnejšiemu zvládnutiu pokutových kopov v pomere 4:3 sa moholi tešiť z víťazstva hráči Spartaka Myjava a nad hlavu zdvihnúť krásny pohár pre víťaza jeho kapitán Lukáš Kodaj.

O úspech sa zaslúžili hráči :
Kollár M., Adásek D., Foltín J., Kňazský M., Tomka M., Kodaj L., Pszota I., Boor R., Klimáček B., Dubovský D., Gálik S., Matušica J., Zula E., Štefánek P., Bundala A., Brezina M. Porubský M. a realizačný tím v zložení: Kulíšek P., Gašpar J., Kollár M.

Žaci U15: 5. ročník Memoriálu Jozefa Němca 2014

Dňa 21. 6. 2014 sa zúčastnilo mužstvo starších žiakov U15 FK Spartak Myjava turnaja, ktorý poriadala Moravská Slávia Brno za účasti troch mužstiev zo Slovenska a troch z Čiech.

Výsledky Spartaka Myjava:
Spartak Myjava - SK Líšeň 1 : 1 (Gól: Tomašech)
Spartak Myjava - Mor. Slávia Brno 4 : 0 (Góly: Harmády 2x, Zmeko, Tomašech)
Spartak Myjava - FK Rača 3 : 0 (Góly: Šarudi 2x, Harmády)
Spartak Myjava - Nová Dubnica 1 : 0 (Gól: Harmády)
Spartak Myjava - Slovan Brno 3 : 1 (Góly: Harmády 2x, Tomašech)

Celkové poradie turnaja:
1. FK Spartak Myjava
2. MFK Nová Dubnica
3. SK Líšeň
4. FK Rača
5. SK Moravská Slávia Brno
6. FC Slovan Brno

Najlepším strelcom turnaja sa stal Erik Harmády (Spartak Myjava) - 6 gólov.

Turnaja sa zúčastnili :
Dedík Igor, Tomašech Matúš, Dubovský Dalibor, Foltín Juraj, Šarudi Stanislav, Harmády Erik, Malíček Roman, Kleščinský Miroslav, Druk Adrián, Zmeko Tomáš, Latiphy Návid, Hornáček Oliver, Predmeský Jakub.