2. kolo (17. 8. 2014) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:1 (2:1)

2. kolo (17. 8. 2014) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 3:0 (2:0)

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Greguš, Zula, Foltín, Tomka /K/, Pszota (41' Kodaj - 63' Adásek), Boor, Klimáček, Dubovský (70' Kollár), Gálik, Matušica (57' Štefánek), Kusý.

Prvý domáci ligový zápas sme odohrali na ihrisku v Brezovej pod Bradlom, kde budeme hrávať celú jesennú časť. Chceli sme nadviazať na bod privezený z Trnavy dobrou hrou a hlavne troma bodmi. Úvod zápasu nám vyšiel, keď hneď z prvej akcie sme ohrozili súpera a po dobre zahratom rohovom kope sa presadil Zula. O päť minút neskôr sme urobili v strede ihriska chybu, následne hostia zahrávali štandardnú situáciu a po chybe nášho brankára vyrovnali. Hneď po rozohrávke a nacvičenej akcii sme sa opäť ujali vedenia, po strele Tomku. Od tohto momentu gól už nepadol, aj keď obe mužstvá si príležitosti na skórovanie vytvorili. Na našej strane mali ideálnu možnosť na skórovanie Zulla, Dubovský, Kusý a Klimáček.

Druhý polčas sa hralo tak ako v prvom vo vysokom tempe, hostia sa snažili o vyrovnanie a my sme pozorne bránili a vyrážali do rýchlych brejkov. Záverečný tlak hostí sme ustáli a pripísali si dôležité tri body. Hostia sa predstavili ako kombinačne dobre pripravené mužstvo.

Góly Myjavy: 3' Zula, 10' Tomka

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 3:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Dvořák, Závodný, Šturdík, Kavický, Repta (63' Kosík), Nálepa (60' Lukáč), Karika /K/, Liška (65' Selecký), Udvorka (55' Pribiš), Zeman (51' Žoldák), Osuský.

Stretnutie sa odohralo na trávnatej ploche v Brezovej pod Bradlom. S viacerými zmenami v základnej zostave sme nastúpili do zápasu s cieľom získať prvé body. Od začiatku sme disciplinovanou hrou v defenzíve nepúšťali hostí do gólových príležitostí, naopak po získaní lopty sa nám darilo kombináciami dostávať pred súperovu bránu z čoho vzniklo niekoľko veľmi dobrých príležitostí na strelenie prvého gólu. Skórovať sa nám však podarilo až v samom závere polčasu dva krát, keď na 1:0 sa presadil po rozohratí priameho kopu Karika a na 2:0 upravil polčasový výsledok Repta po centrovanej lopte od Osuského.

V druhom polčase sme už boli lepším týmom, dostali príležitosť i ďalší hráči z lavičky a po veľmi dobrom výkone sme zaslúžene zvíťazili 3:0, keď sa ešte presadil striedajúci Žoldák.

Góly Myjavy: 32' Karika, 35' Repta, 63' Žoldák