Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 5. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
5. kolo (6. 9. 2014) : FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 0:0

Žiaci U14 :
5. kolo (6. 9. 2014) : FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

 

ŽIACI U15 :

FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 0:0
Zostava Myjavy: Greguš, Zula, Kodaj, Boor, Klimáček /K/, Dubovský (57' Tomka), Gálik (62' Pzsota), Štefánek (70' Adásek), Karika, Kusý (52' Matušica), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V tomto zápase sme chceli získať všetky tri body. Od začiatku sa hral priemerný futbal s veľkým množstvom nepresných prihrávok a bez streleckých príležitostí. Prevládala bojovnosť a futbalovosť. Domáci sa snažili nakopávanými loptami dostávať sa do nášho pokutového územia, no náš brankár ich bez problémov likvidoval. Súpera sme pustili v prvom polčase iba do jednej šance, keď po chybe Gálika zachraňoval brankár Greguš. V závere polčasu sme si vytvorili tlak, výsledkom čoho sme kopali viac štandardných situácií. Po jednej z nich bol faulovaný v pokutovom území náš hráč, no nariadený pokutový kop Brezina nepremenil.

V druhom polčase po prestriedaní niektorých hráčov sme zvýšili tempo hry a dostávali sa do nebezpečného zakončenia. No brankár domácich mal svoj deň. Výborné príležitosti mali Klimáček, Tomka, Karika a Zula, no neúspešne. V závere zápasu nás podržal brankár Greguš, ktorý mal dva výborne zákroky po štandardných situáciách domácich. Nakoniec sa zrodila bezgólová remíza, s ktorou boli spokojnejší viac domáci ako my.
Treba pochváliť oboch brankárov a výborný výkon rozhodcov.

ŽIACI U14 :

FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Hučko, Závodný, Šturdík, Kavický, Repta, Nálepa (52' Žoldák), Liška (62' Selecký), Udvorka, Zeman, Záhora (45' Lukáč), Osuský /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Na zápas sme sa pripravovali v podstate v ŠPP a jednom tréningu, (už na tréningu dochádzalo k nesústredenosti a laxnému prístupu). Cieľ - úlohu majstrovského zápasu sme nesplnili, nakoľko sme si dali úlohu - nedostať gól. Celé stretnutie sa hralo na nepokosenom ihrisku. Domáci boli od začiatku veľmi aktívni a chvíľami sme boli pod tlakom. Vedeli sme každý útok síce zlikvidovať a prechádzať do rýchlych protiútokov, až na 13. minútu, keď obranca Osuský nerešpektoval brankárov pokrik a tesne pred ním mu loptu odkopol (resp. neodkopol a nahral na gól). Táto minúta, ako sa potom ukázalo, bola pre nás osudná a chyba, ktorú sme vyrobili nám zobrala 3 body. Zvyšok zápasu sme boli aktívnejší, futbalovejší, len sme nepremenili šance. Medzi 17. a 35. minútou mali gólové šance Liška 2 x, Udvorka 2 x , Zeman.

V druhom polčase sme vytvorili tlak my, ale nevyužitie šancí sa opakovalo - strely buď išli do stredu na brankára, alebo mimo bránu. Pri prvom striedaní Záhora - Lukáč sa muselo zmeniť aj rozostavenie hráčov. Striedanie Nálepa - Žoldák nič nevyriešilo, tak ako Liška - Selecký. Takže ďalšia úloha je nájsť a doplniť U14. Od začiatku sa javilo ako slabé miesto hra Zemana - snažil sa, ale nehral na svojom maxime, krajní záložníci Záhora a Nálepa boli poloviční. (Záhora sa snažil, ale nepresadil sa tak v útočnej ako aj obrannej hre. Nálepa neplní už dlhšie obranné úlohy a smerom dopredu veľa kazil - neprinúti sa k vyššiemu výkonu). Udvorka, Osuský a Kavický nepodali svoj štandardný výkon. Výborne zahrala stopérska dvojica Závodný - Šturdík, Repta podal nadštandardný výkon a milo prekvapil Lukáč. Hučko za inkasovaný gól nemohol a mál dobré zákroky, ktoré striedal so zákrokmi nie veľmi istými.

Klady zápasu: Aj keď sa nám strelecký nedarilo, čo by určite dvihlo sebavedomie a psychiku, hráči bojovali a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. Výborný výkon všetkých troch rozhodcov.
Zápory zápasu: Nevyužívame nacvičené signály - problémy v kondičnej pripravenosti. Nepremieňame gólové šance. Striedajúci hráči nenahradia striedaného hráča. Malý počet hráčov na striedanie. Ak sa v jednom zápase podarí trom až štyrom hráčom hrať pod svoj štandard, je to na výkone celého družstva poznať. V strede ihriska výrazne chýbal Karika, ktorý hral za U15.

Celkovo hodnotím zápas dobre.