6. kolo (17. 9. 2014) : FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Myjava 1:2 (1:0)

6. kolo (17. 9. 2014) : FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Myjava 0:2 (0:0)

FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Myjava 1:2 (1:0)
Zostava Myjavy: Greguš, Zula (45' Matušica), Tomka /K/, Kodaj, Boor, Klimáček, Gálik, Štefánek, Karika (64' Dubovský), Kusý (68' Adásek), Brezina.

Išlo o zápas v ktorom sme chceli získať všetky tri body. V zostave sme museli urobiť pár zmien, pretože traja hráči boli zranení (Foltín, Tomka, Dubovský). Náš cieľ bol pokúsiť sa streliť hneď v úvode zápasu gól a hrať aktívny futbal. Od úvodu sme boli lepším mužstvom, domácich sme dostali pod stály tlak, no nepremieňali sme šance a to sa nám vypomstilo, keď súper sa dostal za celý zápas iba do dvoch príležitostí. Prvú hneď využil na strelenie gólu po chybe celej obrany a druhú príležitosť chytil výborným zákrokom na čiare náš brankár. Naopak u nás Karika nastrelil brvno, Zula tyč a výbornými zákrokmi nás dostával do zúfalstva brankár domácich.

Až v druhom polčase sa nám podarilo streliť góly Kusým a strhnúť víťazstvo na našu stranu. Tri body sme nakoniec získali, no musíme popracovať na zakončení, ktoré bolo z našej strany úbohé.

Góly Myjavy: 50' a 60' Kusý

FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Myjava 0:2 (0:0)
Zostava Myjavy: Hučko, Závodný, Žoldák (45' Selecký), Šturdík, Kavický, Repta, Udvorka, Pribiš (61' Záhora), Liška, Lukáč, Osuský /K/.

Cieľ (úlohu) v tomto zápase sme splnili, nakoľko sme nedostali gól a prekročili vo výsledku, keď sme zápas vonku s húževnatým súperom vyhrali. Celé stretnutie sa hralo na nepokosenom a premočenom tréningovom ihrisku, ktoré nemohlo mať ani rozmerové parametre. Domáci boli od začiatku veľmi aktívni a dlho sme boli pod tlakom. Útoky sme dokázali zlikvidovať a vyriešiť brankárom Hučkom a tým sme mohli prechádzať do rýchlych protiútokov. Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe a bojovne na obidvoch stranách.

Po polčase to vyzeralo na zápas o jednom góle. Po 15-tej minúte hry v druhom polčase začali ubúdať sily na obidvoch stranách. Naši chlapci zabojovali a výsledkom bol gól Osuského na 0:1, keď dokázal odrazenú loptu po priamom kope Udvorku premeniť na vedúci gól. Po peknej futbalovej akcii Lišku a Seleckého sme viedli 0:2. Domáci sa nevzdávali a aj keď sme mali na striedanie len dvoch hráčov, vydržali sme a zápas dohrali.

Musíme už riešiť doplnenie družstva (Karika je v U15, Kosík trvalo chorý, Mizerák ukončil činnosť, Nálepa, Zeman a Dvořák - choroba). Nemali sme ani náhradného brankára.

Klady zápasu: V ťažkom teréne - málo hráčov - bojovnosť a charakter družstva - vyhrala túžba po víťazstve. Výborný výkon všetkých troch rozhodcov.
Zápory zápasu: Nevyužívame nacvičené signály - častá zmena zostavy a rozostavenie hráčov. Malý počet hráčov na striedanie. Slabá komunikácia, málo striel. V 1. polčase dve strely, jeden rohový kop a jeden priamy kop.
V strede ihriska výrazne chýbal Karika, ktorý hral za U 15, Udvorka a Repta ho zatiaľ nenahradili.